TFF 3.Lig’e Yükselen BAL Takımları Belli Oldu

Sezon sonuna yaklaştığımız şu günlerde futbol heyecanının yalnızca Süper Lig’de ve TFF 1.Lig’de yaşanmadığını söyleyebiliriz. Birçok futbolseverin yakından takip ettiği Bölgesel Amatör Ligi’nde de heyecan dorukta! Yazımız sayesinde hangi BAL Ligi takımlarının önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de mücadele edeceklerini öğrenebilirsiniz. Hadi başlayalım!

Dokuz Takım TFF 3.Lig’e Yükseldi

Endüstriyel futbol ortamından uzak bir heyecanın yaşandığı BAL; mütevazi kadrolarıyla elinden geleni yapmaya çalışan takımların mücadele ettiği ligdir.

Bölgesel Amatör Ligi 2021 – 2022 sezonu oldukça heyecanlıydı. Takımlar arasında ciddi bir çekişme vardı. Hangi takımların TFF 3.Lig’de yer alacağı merakla bekleniyordu. Tüm sezon devam eden çekişmenin ardından futbolseverlerin aklındaki soruya yanıt bulundu. Buna göre;

  • Muş 1984 Muşspor
  • Eynesil Belediyespor
  • Arguvan Belediyespor
  • Kepez Belediyespor
  • Amasya 1968 Futbol Kulübü
  • Sapanca Gençlikspor
  • Bulvarspor
  • Ayvalıkgücü Belediyespor
  • Efeler 09 Spor Futbol Kulübü

önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de mücadele etmeye hak kazandı.

Bölgesel Amatör Ligi’nde Neler Yaşandı?

BAL 2021 – 2022 sezonunda grup maçlarının ardından play-off etabına geçildi. Dokuz farklı bölgedeki mücadeleler Nisan ayında tamamlandı. Her bölgede üç farklı takımın play-off etabında mücadele ettiğini söylemek gerekir.

Birinci bölgede Muş 1984 Muşspor, Bitlis Özgülderespor, Dilege A.Ş Fırat Üniversitesi G.S takımları yer alıyordu. Muş 1984 Muşspor; oynadığı iki maçın birini kazanıp birinde de berabere kaldı. Topladığı dört puanla birinci bölgeyi ilk sırada tamamladı. Bir başka deyişle, önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de kendisine yer bulacak.

İkinci bölgede Eynesil Belediyespor, Doğubeyazıt Belediyespor ve Çarşıbaşı Belediyespor takımları vardı. Eynesil Belediyespor; grubu ilk sırada tamamladı. Tıpkı Muş 1984 Muşspor gibi önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de mücadele edecek.

Üçüncü bölgede Arguvan Belediyespor, Gaziantep Ankasspor ve Talasgücü Belediyespor mücadele etti. Arguvan Belediyespor; bir galibiyet ve bir beraberlikle dört puan topladı. TFF 3.Lig’e yükselmeyi başardı.

Dördüncü bölgede Kepez Belediyespor, Adana 1954 Futbol Kulübü ve Sarayönü Belediyespor takımları yer alıyordu. Kepez Belediyespor; gruptaki iki maçını da kazanarak TFF 3.Lig’e çıkma başarısını elde etti.

Beşinci bölgede birbirinden heyecanlı maçlar oynandı. Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü, Bartınspor ve Ankara T.K.İ takımlarının yer aldığı bu grubun lideri Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü oldu. Amasya temsilcisi; bir galibiyet ve bir beraberlik alarak başarılı bir performans sergiledi.

Altıncı bölgede Sapanca Gençlikspor, İnegöl Kafkas Gençlikspor ve Bayburt 1918 Futbol Kulübü takımları yer alıyordu. Sapanca Gençlikspor; iki maçı da kazanarak TFF 3.Lig’e yükselen bir diğer takım oldu.

Yedinci bölgenin galibi grubu üç puanla tamamlayan Bulvarspor oldu. Sekizinci bölgede Ayvalıkgücü Belediyespor’un üstünlüğü söz konusu idi. Grubu dört puanla tamamlayan Ayvalıkgücü Belediyespor da önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de yer alacak.

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü; dokuzuncu bölgeyi lider tamamlayarak 3.Lig hedefine ulaşan bir diğer takım oldu.