THY Euroleague’de Play-Off Heyecanı Başlıyor

Anadolu Efes’in şampiyon olmasıyla Türk basketbolseverleri gururlandırdığı THY Euroleague’de 2021/2022 döneminin normal sezonu tamamlandı ve Play-Off aşamasına katılacak takımlarla eşleşmeler belli oldu. Lacivert Beyazlı temsilcimizin Armani Milano ile kozlarını paylaşacağı turnuvada basketbolun devleri birbirlerinin gücünü tartacak ve bu aşamadan başarıyla ayrılarak Dörtlü Final aşamasına katılmaya çalışacaklar.

Şükür Kavuşturana

Avrupa basketbolunun en prestijli organizasyonu olan THY Euroleague’de tüm takımların taraftarlarının heyecanla beklediği Play-Off aşamasına gelindi.

Türkiye’den Anadolu Efes’in mücadele edeceği ve Fenerbahçe Beko’nun tam 8 sene sonra ilk kez katılamadığı aşamada Avrupa’nın en büyük basketbol kulüpleri karşı karşıya gelecek ve kuşkusuz tüm maçlar büyük heyecana sahne olacaklar.

Bununla birlikte bu aşamadan başarılı çıkan 4 takım, Dörtlü Final aşamasında turnuvanın en büyüğü olmak adına mücadele edecekler. Geçen sezon Anadolu Efes’in şampiyon olarak tamamladığı turnuvada bu sezon da yine en büyük favorilerden birisi Anadolu Efes ancak bu iş o kadar da kolay olmayacak.

19 Nisan günü başlayacak Play-Off aşamasında ilk olarak Armani Milano-Anadolu Efes ve Barcelona-Bayern Münih eşleşmeleri oynanacak. Temsilcimizin oynayacağı müsabaka TSİ 20’de Barcelona’nın oynayacağı müsabaka ise TSİ 22’de başlayacak.

20 Nisan Çarşamba günü Olimpiakos ile Monaco saat 21’de karşı karşıya gelirlerken Real Madrid ile de Maccabi Tel Aviv kozlarını paylaşacaklar. Bu aşamada her iki takım arasında oynanacak 4 müsabakadan 3 galibiyeti almayı başaran ekip adını Dörtlü Final aşamasına yazdırmış olacak.

Eğer seri 5’inci maça uzarsa da o maçın tarihi THY Euroleague yönetimi tarafından belirlenecek.

Hedef Belgrad

Turnuvanın Dörtlü Final aşaması tam bir basketbol ekolü olan Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılacak ve Anadolu Efes de Belgrad’da mücadele edecek 4 takımdan biri olmaya çalışacak.

Öte yandan hatırlanacağı üzere Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman da takımın muhabirlerine yaptığı açıklamada Milano ile oynanacak eşleşmenin kendileri adına belirleyici olacağını dile getirmişti.

Dörtlü finale kalmaları durumunda kimsenin kendilerini tutamayacağına inanan Ergin Ataman, bununla birlikte Milano ile oynanacak eşleşmenin çok zorlu geçeceğinden emin olduğunu ifade etmişti. İtalyan temsilcisinin ligin en mücadeleci ve sert takımlarından biri olduğunu hatırlatan tecrübeli koçun bu ifadelerinden sonra artık sahada nasıl bir performans sergileneceği merak ediliyor.

Avrupa’nın en iyi organizasyonlarından biri olan Anadolu Efes adına tüm beklenti şampiyonluğun tekrarlanabilmesi. Zira seneye bu kadar kuvvetli bir kadro elde olamayabilir ve Vasilije Micic ve Shane Larkin gibi oyuncular takımdan ayrılabilir.

Böylesi kritik bir eşikte Play-Off aşamasının ilk 2 maçını İtalya’da oynayacak olmak Anadolu Efes adına zorlu olacak ancak takım Çizme’den de başarıyla dönebilecek güce sahip. Bununla birlikte İtalyan temsilcisi Armani Milano da temsilcimizi sezon içerisinde oynanan 2 maçta da mağlup etmiş bir takım olmanın özgüveniyle sahaya çıkacaktır.