TOFAŞ Play Off’da Mağlup Oldu

FIBA Şampiyonlar Ligi Play off turu I Grubu maçları bir bir oynanırken ülke temsilcimiz TOFAŞ İsrail temsilcisi Hapoel Unet-Credir ile karşılaştı. Temsilcimiz TOFAŞ parke sahada ne yazık ki istediği performansı sergileyemedi ve karşılaşmadan, parkeden mağlup olarak ayrılmak durumunda kaldı. Ülke temsilcimiz TOFAŞ sahada rakibi Hepoel Unet-Credir karşısında 93-81 mağlup oldu.

Karşılaşmaya temsilcimiz TOFAŞ etkili bir başlangıç yaptı. İlk periyotta 5. Dakikada 12-6’lık bir skor yakaladı ve öne geçti. Harris ile etkili olmaya başlayan İsrail temsilcisi karşı boyalı alanda üstünlüğünü korumaya çalışan Bursa temsilcisi, hücumda da etkili olmayı başardı. İlk periyotta 25-17 skora ulaşan Bursa temsilcisi oyuna motivasyonları tam bir şekilde devam etti.

İkinci periyotta ise McGee ve Johson’ın sayıları ile öne geçme motivasyonu bulan Hapoel Unet Credit, Miles’ın da skor katkısı ile birlikte 14. Dakikada ilk defa öne geçmeyi başardı. Skor 29-30 oldu.

Karşılaşmanın bu periyodunda savunmada sorunlar yaşayan TOFAŞ’ın zaaflarını iyi değerlendiren İsrail ekibi, pota altında da etkili olmayı başardı ve arka arkaya 7 sayılık bir fark yakaladı. Molanın ardından toparlanan TOFAŞ, farkı yok etmeyi başardı ve taraflar 45-45 eşitlik ile soyunma odasına gitti.

İkinci Yarı İsrail Temsilcisi Bastırdı

Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekibin skorer performansları devam etti. Bursa temsilcisi ve İsrail temsilcisi arasında ilerleyen karşılaşma oldukça etkili ve keyifli bir oyun oldu. Miles’ın çizgi gerisinden isabeti sonrası Jhonson’ın da üç sayılık basketleri ile bir anda ritim tutturan İsrail temsilcisi Hapoel Unet Credit, 22. Dakikada farkı 8 sayıya çıkardı. Skor 45-53 oldu. Bursa temsilcisi TOFAŞ ise geriden gelmesine rağmen Miles ve Harris’in sayıları ile skora katkı sağladı. İsrail ekibi ise üçüncü periyotta sağladığı üstünlüğü kaybetmedi ve final periyoduna 72-68 üstünlük ile girdi.

Karşılaşmanın son periyodunda iyi başlayamayan TOFAŞ, bir türlü dilediği savunma sertliğine de ulaşamadı. Son periyotta kolay sayılar bulan ve aradaki farkı 34. Dakikada çift hanelere taşıyan İsrail ekibi skoru 70-81 yaptı. Zubcic ve Berk Uğurlu’nun sayıları ile son dakikaya kadar aradaki farkı eritmeye çalışan TOFAŞ, Harris’i sayılarına mâni olmakta zorlandı ve parkeden 93-81 mağlubiyet ile ayrılmış oldu. 

Maçta Yer Alan İsimler

Bursa temsilcisinin ev sahipliğinde TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri ise Tomas Jasevicius (Litvanya), Oskars Lucis (Letonya), Radomir Vojinovic (Karadağ) idi. Takımlarda yer alan isimler ise;

TOFAŞ: Berkan Durmaz 14, Berk Uğurlu 15, Simmons 9, Phillip 15, Zubcic 12, White 5, Alihan Demir 5, Muhsin Yaşar 6, Bora Satır, Mert Konuk

Hapoel Unet-Credit: Johnson 22, Harris 21, Worman 5, Pnini, Zeeuw, McGee 25, Miles 16, Bourdillon 4, Misgav

1. periyot: 25-17

Devre: 45-45

3. periyot: 68-72