TOFAŞ – Türk Telekom Karşılaşması

ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında TOFAŞ, Türk Telekom’ı 78-64 mağlup etti. TOFAŞ’ın ev sahipliğinde oynanan karşılaşmada konuk ekip olan Türk Telekom mağlubiyet ile ayrılan taraf olurken ev sahibi ekip parkeden galibiyet ile ayrıldı. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda Türk Telekom’u ağırlayan ev sahibi ekip karşılaşmayı da 78-64 kazanarak üst üste ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı. Konuk ekip Türk Telekom ise karşılaşmadan mağlup ayrılarak takipçisi TOFAŞ ile arasındaki puan farkını 5’e çıkarma şansını kaybetti.

Karşılaşma Dakikaları

Karşılaşma hızlı bir şekilde karşılıklı basketler ile başladı. Philip ve Berkan Durmaz ile skor üreten TOFAŞ 5. Dakikayı 11-6 üstünlük ile devam ettirdi. Özellikle kısa oyuncularından iyi verim alan ev sahibi ekip bursa temsilcisi TOFAŞ kalan dakikalarda iddialı oyununu devam ettirdi ve ilk çeyreğe yaklaşık 10 sayı fark ile 23-14 üstünlük ile bitirdi.

İkinci çeyreğe Berk Uğurlu’nun serbest atışları ile fakı çift hanelere çıkardı. TOFAŞ, Türk Telekom karşısında Wiltjer’in asist ve sayıları ile temposunu buldu ve 9-0’lık seri yakalayarak maçta TOFAŞ, soyunma odasına 38-34 üstünlük ile son buldu.

Üçüncü çeyrekte Phillip ve Berkan Durmaz’ın sayıları ile başlayan Bursa temsilcisi TOFAŞ, 32. Dakikada farkı 8’e çıkardı. Rakibine her hücumda sertliği arttıran ve baskı kıran mavi yeşilli takımı Zubcic ve Simmons’u etkili oyunu ile 10-0’lık seri yakalayarak 35. Dakikada skoru 50-36’ya getirdi.

Oyunda daha hakim bir görüntü çizen ve kontrolü eline alan TOFAŞ, final periyodunda 65-46 önde girdi. Son çeyrekte açılan farkın rahatlığı ile rakibine skorda geri dönüş şansı tanımayan TOFAŞ, parkeden 78-64 galibiyet ile ayrıldı.

Karşılaşma Detayları

Bursa’nın ev sahipliğinde oynanan karşılaşma TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleşti. Karşılaşmanın hakemleri ise Emin Moğulkoç, Fatih Arslanoğlu, Ayşenur Yazıcıoğlu idi. Karşılaşmada yer alan isimler;

TOFAŞ: Zubcic 18, Berkan Durmaz 5, Berk Uğurlu 7, Simmons 10, Phillip 11, Purcell 13, Berke Büyüktuncel, Christon 9, Batın Tuna, Alihan Demir 2, Ömer Yavaş, Muhsin Yaşar 3

Türk Telekom: Johnson 8, Muhammed Baygül 6, Dekker 9, Wiltjer 14, Eric 3, Gani Erdi Gülaslan 3, Can Korkmaz 10, Samet Geyik 8, Batuhan Acar, Göktuğ Baş 3, Burak Gözeneli

1. Periyot: 23-14

Devre: 38-34

3. Periyot: 64-46

5 faulle çıkan: 35.01 Christon (TOFAŞ)