TOKYO 2020’DE BUGÜNE KADAR AKILDA KALANLAR

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve merakla izlediği Tokyo 2020 Olimpiyatları hala ilk günkü heyecanıyla devam ediyor. Bu heyecanıyla her ülke ve ülke sporcuları kendi alanlarında bir bir madalya sahibi oldular. 

Geçen olması planlanan Tokyo 2020 bir yıl geç başlamış olsa da heyecanında hiçbir şey kaybetmeden her gününü geçiriyor. Tokyo’da kurulan Olimpiyat Köyü’nden olimpiyat merkezlerine ve alanlarına kadar tüm ülkeyi saran olimpiyat heyecanı aynı zamanda da tüm dünyayı ekran başına aldı. 

Hem Türkiye’nin farklı alanlardaki başarıları hem de başka ülkelerin rekorları derken Tokyo 2020 Olimpiyatlarında neredeyse her gün farklı farklı alanlardan farklı derecelerde rekorlar kırılıyor ve mücadeleler çok heyecanlı bir şekilde devam ediyor. 

Mete Gazoz Hakkında

Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından gelecek vaat eden 5 oyuncu arasına girmeye hak kazanan başarılı sporcu federasyon tarafından erkekler klasik yayda yılın en iyi sporcusu seçildi.

19 yaşına geldiğinde 23 madalya sahibi olan milli sporcu, Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası ve Kıtasal Kota Turnuvası’nda başarılı olunca Tokyo’ya bilet kazandı. Mete Gazoz okçuluk tarihinde ülkemizi ilk madalyayı kazandıran genç sporcumuz oldu. 

Mete Gazoz uzun ve zorlu eğitim sürecinden sonra adım adım altın madalyaya uzandı ve Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda bu emeklerinin karşılığını aldı. 

Yüzme Alanındaki Rekorlar

Erkekler 200 metre bireysel karışık stilde altın madalyaya Çinli sporcu Shun Wang 1.55’lik performansıyla uzandu. Efsane yüzücü, Asya rekoru da kırmış oldu.

Erkekler 100 metre kelebek yarışında ABD’li Caeleb Dressel, 49.45’lik derecesiyle yeni dünya rekorunu elde ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Tokyo Su Sporları Merkezi’nde yapılan karışık 4×100 metre bayrak yarışında Kathleen Dawson, Adam Peaty, James Guy ve Anna Hopkin’den oluşan Büyük Britanya, 3.37.58’lik dereceyle bir rekora imza attı.

Ryan Murphy, Michael Andrew, Caeleb Dressel ve Zach Apple’dan oluşan ABD Milli Takımı, kendi rekorunu 3.26.78’lik derecesiyle kırarak altın madalyayı elde etti.

Tokyo 2020 Olimpiyatları daha devam ediyor ve birçok farklı alandan rekorlar kırılmaya devam edecek gibi duruyor.