Tokyo 2020’de Yarışan Sporcularımızdan Güzel Haberler Geliyor

Tokyo Olimpiyatları’nda son bir haftaya girmiş durumdayız! Atletizm yarışları; son günlerin en çok merak edilen yarışları arasında bulunuyor. Hem erkeklerde hem de kadınlarda 100 metre finali büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

Olimpiyat oyunlarında yarışan sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Herkesin bildiği üzere 22 yaşındaki Mete Gazoz; okçuluk kategorisinde olimpiyat şampiyonu oldu. Bir başka deyişle, ülkemize 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki ilk altın madalyasını getirdi. Bunun yanı sıra, boks ve güreş müsabakalarında da sporcularımız oldukça iyi yarışlar çıkarıyorlar.

Buse Naz Çakıroğlu Başarısı ile Dikkat Çekiyor

Kadınlar 51 kilo boks kategorisinde ülkemizi temsil eden Buse Naz Çakıroğlu; yarı finale yükseldi. Bu noktada, sporcumuzun madalyayı garantilediğini ifade etmeliyiz. Kokugikan Arena’da gerçekleştirilen müsabakada Çakıroğlu; Taylandlı rakibi Jutamas Jitpong ile karşı karşıya geldi. Milli boksör; karşılaşmaya kendisinden beklenildiği üzere son derece iyi başladı. Bilhassa ilk rauntta beş hakemin dördünden tam puan almayı başardı.

Buse Naz Çakıroğlu; başarılı performansına ikinci rauntta da devam etti. Vurmuş olduğu kroşelerle rakibinin afallamasını sağlayan Çakıroğlu; beş hakemin tam puanını alarak karşılaşmanın favorisi olduğunu gösterdi. Son rauntta da herhangi bir problem yaşamayan Buse Naz Çakıroğlu; adını yarı finale yazdırdı.

Temsilcimiz; 4 Ağustos Çarşamba günü yarı final mücadelesinde ringe çıkacak.

Rıza Kayaalp Yarı Finale Çıkmayı Başardı

Madalya beklenen isimlerden birisi de Rıza Kayaalp! Dünyanın en iyi güreşçileri arasında gösterilen Kayaalp; 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadı. Yarı finale çıkma başarısını gösteren Rıza Kayaalp; bu turda Kübalı rakibi Mijain Lopez Nunez ile karşı karşıya geldi. Olimpiyat şampiyonu rakibi karşısında istenilen performansı sergileyemeyen sporcumuz; finale çıkma başarısını gösteremedi.

Temsilcimiz; çeyrek finalde Alman güreşçi Eduard Popp’u mağlup etmişti. 1982 doğumlu Kübalı güreşçi Lopez Nunez ise 2008, 2012 ve 2016 olimpiyatlarında altın madalya kazanmıştı. Nunez’i eleyemeyen Kayaalp; bronz madalya için mücadele edecek.

Rıza Kayaalp; son iki olimpiyat macerasından da başarıyla dönmüş bir isim! Bu noktada, bronz madalya maçında elinden gelenin en iyisini yapacağı konusunda kimsenin şüphesi yok!