TOTTENHAM UEFA KARARI İLE KONFERANS LİGİNE VEDA ETTİ

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde koronavirüs vakaları nedeniyle Rennes maçına çıkamayan İngiliz ekibi Tottenham’ı UEFA 3- 0 hükmen mağlup ilan ederek Tottenham turnuvaya veda etmiş oldu.

İngiltere Premier lig ‘de ise üst üste iki maça da çıkamayan Tottenham son olarak Liverpol ile karşı karşıya gelen takım sahadan 2 – 2 beraberlik ile ayrıldılar.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde en güçlü kupa adaylarından birsi olan İngiliz ekibinin bu kadar erken süre de grup aşamasında zayıf rakipleri karısında elenmesi taraftarları tarafından da şaşkınlık ile karşılandı.

Kupanın en güçlü favori adayları arasında yer alan İngiliz ekibinin bu sekil de kupaya erken veda etmesi şaşırtıcı oldu.

TOTTENHAM KONFERANS LİGİN’DE NELER YAPTI?

Bu sezon ilk kez düzenlenen UEFA Konferans Ligi’nde İngiliz ekibi Tottenham G grubun da Fransız ekibi Rennes, Hollanda ekibinden Vitesse ve Slovenya ekibi NŠ Mura ile eşleşmişlerdi.

İngiliz ekibi Tottenham UEFA Konferans Ligi’nde ilk maçında Fransız ekibi Rennes karşısında sahadan 2 – 2 gollü beraberlik ile ayrılarak ilk maçında 1 puan ile sahadan ayrılmışlardı.

İlk galibiyetini ise kendi sahasında oynadıkları Slovenya ekibi olan NS Mura ile karşı karşıay gelen İngiliz ekibi Tottenham sahadan 5 – 1’ lik galibiyet ile ayrılarak ilk 3 puanlarını almışlardı.

Grup aşamasında ki 3. Maçında ise Hollanda ligi ekiplerinden olan Vitesse deplasmanın da sahadan 1 – 0 mağlup olarak ayrılan İngiliz ekibi rövanş maçında ise kendi sahasında Hollanda ekibini 3 – 2 mağlup etmişlerdi.

Grubun en zayıf rakibi olan Slovenya ekibi NS Mura ile deplasman da karşı karşıya gelen Tottenham sahadan 1 – 0 mağlup olarak ayrılarak gruptan çıkma şansını zora sokmuştu.

GRUBUN SON MAÇINA KOVİD – 19 VAKALARI NEDENİ İLE ÇIKAMADILAR

İngiliz ekibi Tottenham grubun son maçında kendi sahasında oynayacakları Fransız ekibi Rennes maçına takımda çıkan Kovid – 19 vakaları nedeni ile çıkamamışlardı ve karşılaşma ertelenmişti.

İngiliz ekibi Tottenham ‘ da karşılaşma öncesinde Kovid – 19 vaka sayılarının 13’e çıkması nedeniyle ertelenmişti. UEFA tarafından yapılan açıklamada maçın 9 Aralık’ta yeniden oynanması kararlaştırılmıştı.

UEFA MAÇI TEKRAR OYNATMADI

Grubun son maçında İngiliz ekibi Tottenham ‘ da karşılaşma öncesinde Kovid – 19 vaka sayılarının 13’e çıkması nedeniyle ertelenen karşılaşma 9 Aralık’ ta yeniden oynanama karını da iptal eden UEFA hükmen Rennes’ i galip ilan ettiler.

İngiliz ekibinde ki vakaların artması nedeni ile UEFA Avrupa Konferans Ligi‘nin son haftasındaki Rennes maçına çıkamayan Tottenham’ı 3- 0 hükmen mağlup ilan ederek belirsizliği sonlandırdılar.

UEFA’nın 3-0 mağlup ilan ettiği İngiliz Tottenham ekibi grubunu 3. sırada tamamladı ve Konferans ligine veda ederek elenmiş oldular. İngiliz ekibinin yerine de Konferans liginde Rennes ile Vitesse bir üst tura yükselen takımlar oldular.