Trabzonspor 0 – 0 Beşiktaş

Süper Lig’de 29. haftanın kapanış maçında Karadeniz’de gol sesi ve kazanan çıkmadı. Bordo mavili takım Trabzonspor kendi sahasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ile karşı karşıya geldiler.

Haftanın en gollü ve bol pozisyonlu bir karşılaşma beklense de her iki devrede de iki takım dan gol sesi çıkmadı.  İlk 45’ dakikalık bölümde yalnızca bir isabetli şut atılarak tamamlandı.

0 – 0 golsüz beraberlik ile biten karşılaşma sonunda her iki takım da 1’ er puan ile sahadan ayrılırken Trabzonspor 45 puana yükselirken 6. Sırada haftayı kapadılar. Beşiktaş ise 56 puana ulaşırken 3. Sırada ki yerlerini korudular.

KARADENİZ’DE PUANLAR BÖLÜŞÜLDÜ

Süper Lig’de 29. haftanın kapanış maçında Karadeniz’de Trabzonspor ile Beşiktaş sahadan 0 –  0 golsüz beraberlik ile sahadan ayrıldılar.

Karşılaşmada ilk yarıda tek isabetli şut olan oyunda 70’ dakika sonrasında aksiyonun olurken bu ana kadar birçok futbol sever televizyonları önünde uyumuş ola bilir.

İlk yarı çok lezzetsiz, keyifsiz, pozisyonun olmadığı bir karşılaşma sahada vardı. Hiçbir pozisyonun olmadığı karşılaşmada tam tersine daha gollü daha pozisyonlu bir karşılaşma bekliyorduk.

Beraberliğin iki takımada yaramadığı hele ki Beşiktaş ‘a ikincilik iddiası için 3 puana bu kadar çok ihtiyacı olduğu karşılaşmada ki Trabzonspor içinde önemli bir prestij maçında oyunun bu kadar çok sıkıştırmak her iki takım içinde çok anlamsız oldu.

İki takımın ilk 11’ ine bakıldığında Beşiktaş daha çok topa sahip olmasını beklerken, Trabzonspor ‘un biraz daha kendi sahasında bekleyip oyunu hızlı hücumlar ile kazanmak isteyeceğini düşünmüştüm.  Ancak Trabzonspor beklendiği gibi değil ön alanda rakibine baskısı ile en basta oyunu kurdurmayıp savunmada Beşiktaş ‘I dağınık bir şekilde yakalamak istediler. Çok ta tutan bir plan olmasa da iki takım da ilk yarıda birbirlerinin oyunlarını kilitlediler.

İKİNCİ YARIDA İKİ KALECİLER SAHNE ALDI

Beşiktaş ‘ta ikici yarıda A. Maxim ve R. Ghezzal kenara gelinde Trabzonspor oyuna daha çok ortak oldular. İki oyuncunun çıkması Beşiktaş ‘ın topu rakibe vermesine neden oldu. Değişiklikler sonunda orta sahada tamamen yerlerin dağıldığı Beşiktaş ‘ta oyunun aklı kenara gelince rakip kaleye gitmekte zorlandılar.

Trabzonspor ‘ da ise ikini yarıda ise değişikliği doğru yaptılar. Bruno Peres’ i kenara alırken yerine Trezeguet Karadeniz ekibini son bölümde biraz daha hareketlendirdi.

Karşılaşmanın son bölümünde ise her iki takımın kalecileri kurtarışları ile ön plana çıktılar. Trabzon’ da Uğurcan Beşiktaş ‘ ta Mert kurtarışları ile oyunu 0 – 0 ‘ da tuttular. Çok net 3 pozisyonlar da iki kaleci de kalesinde bireysel performansları ile maçın en dikkat çeken isimleri oldu.

10 YIL SONRA BİR İLK YAŞANDI

Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynana 0 – 0 berabere biten karşılaşma Mart 2013 yılından sonra golsüz biten karşılaşma olarak tarihe geçti.