Trabzonspor Geriden Gelip Galatasaray ‘I Yakaladı

Sezonun ilk derbisi Trabzon’ da oynandı. Sahasında Galatasaray’ı konuk eden Trabzonspor rakibinin 2 farklı öne geçmesine rağmen geriden gelip rakibini yakaladı. Teknik Direktör Abdullah Avcı’ nın ilk yarıda ki erken oyuna müdahalesi ve değişiklikleri ile oyunun da dengeyi sağladılar ve maçtan 2 – 2 ‘lik beraberlik ile ayrıldılar.

Abdullah Avcı Hatalı Başladı

Trabzonspor süper ligde kayıpsız yoluna devam eden takımlardan birisi idi. Ligin ilk derbisinde sahasında Galatasaray’ı ağırlayan bordo mavili ekip maçın ilk 30 ‘ dakikası oldukça kötü bir oyun sahaya sergileyerek 2 farklı skor ile maçta geri düştüler.

Orta sahada Abdülkadir ‘in savunma yönünün zayıf kalması kolay top kayıpları ile üzerine savunmada İsmail Köybaşı’ nın genel anlamdaki kötü performansı nedeni ile de oluşan boşluklar da rakip sarı kırmızılı takım oldukça etkili kullandılar.

Teknik direktör Abdullah Avcı kötü gidişi erken fark edip oyun içerisinde kötü olan iki oyuncuyu alıp yerlerine alınan Yusuf Sarı ve A. Trondsen ile 37’ dakikadaki müdahalesi ile aslında hoca kariyerinde ilk defa bir maçta ilk yarıda 2 oyuncu değişikliği ile de hatasını telefi etti sayılır.

Oyuncu değişiklikleri ile oyuna dengeyi getiren bordo mavili ekip maçtan 1 puan ile ayrılması oldukça önemli oldu.

Fatih Terim Çok Doğru Başladı Ama

Galatasaray derbiye oldukça iyi başladı. Maç ta rakibine önde basan kovalayan ikili mücadeleler de üstünlüğü ile oldukça etkili oldu. Sarı kırmızılı takım ilk 25 – 30 dakikalık zaman da hem oyun üstünlüğünü yakaladılar hem de bunu skora da yansıtarak oldukça kolay bir maç olacak gibi giden oyun ikinci yarıda farklı bir hal aldı.

Galatasaray’ da önde Halil, Emre Kılınç, Morutan, Kerem rakip Trabzonspor ‘un boş alanlarını adeta maden gibi işlediler. Maçı kısa süre de 2 – 0 gibi bir skoru da yakaladılar.

Sarı kırmızılı takım devreye 2 farklı skor ile giremeyince işler değişti. İlk yarıda ki performansı ile dikkat çeken Emre Kılınç sakatlandığı için oyundan çıktı yerine Aytaç Kara gerdi. Bir diğer değişiklik ise O. Morutan oldu ve yerine Ryan Babel girdi. Bu değişikliklerden anlayacağımız savunma anlamında Fatih hoca güçlenmek istedi. Bu değişiklikler sonrası oyun kalitesi bir hayli düşen Galatasaray 1 puana razı oldular.