Trabzonspor Kupanın Yanına Geldi

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği şahane performansla çok uzun süreden beri hasret olduğu şampiyonluğu hak eden Trabzonspor, ligin 34’üncü haftasında oynanan Adana Demirspor maçında aldığı 3-1’lik galibiyetle birlikte şampiyonluk havasına iyiden iyiye girdi. Bordo Mavili takım şampiyonluk için kendisine lazım olan 4 puandan 3’ünü direkt olarak Adana deplasmanından koparıp alırken, ligin 35’inci haftasında Trabzon’da oynanacak Antalyaspor müsabakasından 1 puan dahi çıkardığı takdirde şampiyonluğunu ilan etmeyi başaracak.

Adım Adım Şampiyonluğa

Bu sezon Süper Lig’de taş üstünde taş bırakmayan bir performans sergileyen Trabzonspor, bu performansının ödülünü almaya artık bir nefes kadar uzak.

Bordo Mavili takım ligin 34’üncü haftasında merakla beklenen maçta Adana Demirspor’a konuk oldu. Adana temsilcisi karşısında erkenden bulduğu 2 golle maçın kontrolünü ele alan Karadeniz Fırtınası rakibinin geri dönmesine de müsaade etmedi ve sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

Bu galibiyetle birlikte puanını 76’ya yükselten Abdullah Avcı’nın takımı, şampiyonluk yürüyüşünde kendisine lazım olan 4 puandan 3’ünü Adana deplasmanında temin etmiş oldu. Bir başka deyişle Trabzonspor eğer ligin 35’inci haftasında kendi sahasında konuk edeceği Antalyaspor karşısında sahadan beraberlik veya galibiyetle ayrılmayı başarırsa şampiyon olmayı garantileyecek.

Bordo Mavili takımın Adana Demirspor karşısında 7’inci dakikada Bruno Peres ve 12’inci dakikada Andreas Cornelius’un attığı gollerle 2-0 öne geçmesi Adana Demirspor’u tamamen dağıtırken, maçtaki diğer goller 61’inci dakikada Djaniny ve 75’inci dakikada Matias Vargas’tan geldi.

Biletler Tükendi

Öte yandan Trabzonspor’un şampiyonluk adına sadece 1 puana ihtiyaç duyması ve bu 1 puanın temin edilebilmesi için oynanacak ilk maçı da kendi sahasında oynaması Trabzonlu taraftarları tam anlamıyla coşkuya boğdu.

Zira bilindiği üzere ligin güncel kuralları nedeniyle şu an deplasman taraftarları tribüne alınamıyor ve bu durum eğer Bordo Mavili takım işi dış sahadaki bir maça bırakmış olursa taraftarını yanında göremeyeceği anlamına geliyordu.

Bununla birlikte iç sahadaki Antalyaspor maçından alınacak 1 puanla birlikte tarihi bir şampiyonluğa tanıklık etme şansı yakalayan Bordo Mavili taraftarlar daha şimdiden biletlere akın etmeye başladılar. Basına yansıyan haberlere göre 30 Nisan Cumartesi günü oynanacak maça gitmek isteyen taraftarlar daha şimdiden Trabzon biletlerini tükettiler.

Ülkenin ve Dünya’nın pek çok farklı bölgesinden Trabzon’a gidecek ulaşım araçlarına dair biletler tükenirken maçın biletlerinin de satışa çıktığı gibi tükenmesi bekleniyor. 37 sene süren hasretin bitmesine sadece 1 puan kala çok büyük bir heyecan yaşayan taraftarlar ne kadar sabırsızlansalar haklılar.

Bu sezon en başarılı performansı kendi takımları gösterdi ve son 4 haftada kaybedilen puanlar nedeniyle hasret 1 ay daha fazla uzamak zorunda kaldı. Bununla birlikte artık tüm camia bir sonraki hafta oynanacak Antalyaspor müsabakasından kendilerine lazım olan 1 puanın çıkmasını bekliyorlar.