Trabzonspor Liderliğe Gözünü Dikti

Bordo mavili takım süper ligde geride bıraktığımız 8 maçta 18 puanla milli takım arasına Fenerbahçe’nin 1 puan gerisinde 2. Sırada girdi. Fakat milli takım arasından sonra yapılacak ilk maçta milli araya lider giren Fenerbahçe ile kendi evinde karşı karşıya gelecek. Bordo mavili ekipte teknik direktör Abdullah Avcı, taraftarlarının önünde Fenerbahçe’yi yenip liderlik koltuğuna oturmanın planlarını yapıyor.

Trabzonspor’un hocası Abdullah Avcı Kendi sahasında ezeli rakiplerini yenip şampiyonluk yarışında hem doğrudan rakibine karşı avantaj yakalamak hem de ilk büyük maçını kazanmak hedefleri arasında.

Abdullah Avcının ekibi Fenerbahçe maçına tam olarak odaklanmış durumda ve Fenerbahçe karşısında alınacak 3 puanın şampiyonluk yolunda önemli bir adım olacağının farkında.

Bordo Mavililerin Avcı Dönemi

Abdullah Avcı geçtiğimizi yıl 10 Kasım 2020’de Trabzonspor’un başına geçti.58 yaşındaki Abdullah Avcı geldiği günden bu yana bordo mavili ekibe önemli şeyler kattı. Trabzonspor un teknik direktörü olarak 46 maçta görev alan Abdullah Avcı 25 sadece 6 mağlubiyet aldı ve 1,96 maç başına puan ortalaması yakaladı.

Takımın başında göreve geldiği günden bu yana Süper kupayı kazanma başarısı gösterdi. Bu kupa başarısının yanında Bordo mavili takımın başına geçtiği sırada takımı süper ligde 17. Sırada bulunuyordu.

Takımın başına geçtikten sonra Karadeniz ekibini Avrupa potasına sokmayı başaran tecrübeli hocanın hedefi taraftarı önünde Fenerbahçe karşısında hem 3 puanı hem de liderlik koltuğunu almak için sahaya çıkacak. Fenerbahçe ile oynayacakları maçtan galip olarak ayrılan taraf olmak isteyen Abdullah Avcı 3 puanı almayı başarmaları durumunda kulübün ciddi anlamda şampiyonluk moduna girmesini hedefliyor.

Trabzonspor Çifte Kazanım Peşinde

Kendi taraftarı önünde son galibiyetini yaklaşık olarak 50 gün önce aldı. Kendi evinde uzun süredir 3 puan alamayan Trabzonspor hem Fenerbahçe karşısında kazanıp taraftarı önündeki galibiyet hasretini sonlandırmak hem de liderlik koltuğunu Fenerbahçe’den almayı hedefliyor.

Bordo mavili ekibin bu sezon deplasman karnesi ise göz dolduruyor.5 kez deplasman maçına çıkan Trabzonspor 5 maçın 4 ünü kazandı ve 1 beraberlik aldı.

Trabzonspor’da teknik ekip Fenerbahçe’nin maçlarını inceleyip tüm verileri inceleyecek. Bu konuda ekibine güvene Abdullah Avcı bu veriler ışığında oyuncularını hazırlayacak ve galibiyet için gereken her şeyi sahada gösterilmesi hedeflenecek.