Trabzonspor Sol Bek Arayışında

Lige olağanüstü bir başlangıç yapan ve 8 hafta sonunda mağlubiyeti olmayan Trabzonspor’da ara transfere yönelik çalışmalar da devam ediyor. Yabancı kuralına da yönelik olarak İsmail Köybaşı’nı transfer eden ancak istediği verimi alamayan Abdullah Avcı’nın transfer döneminde alınacak bir sol bekle kadrosunun tamamlanacağını düşünüyor.

Tamire İhtiyaç

Abdullah Avcı’nın takımları genelde çok iyi bir savunma yerleşimiyle bilinirler. Takımın başına geldiği 2020/2021 sezonunda da savunmada çok aksamadan 1-0, 2-0’lık galibiyetler alan Abdullah Avcı, takımının hücum yönünün gayet iyi olduğunu düşünürken savunmanın da daha kaliteli olmasını istiyor.

Bu sezonun transfer döneminde kadrosuna İsmail Köybaşı’nı katan Bordo-Mavililer bu mevkii başta olmak üzere savunmanın genelinde problemler de yaşadı. Bununla birlikte teknik direktör Abdullah Avcı’nın diğer mevkileri oyuncu kalitesi ve daha iyi bir çalışmayla çözebilmesi mümkün görünüyor.

Sol bekteki Serkan Asan, İsmail Köybaşı ve Anders Trondsen’den oluşan bir rotasyonu olan Abdullah Avcı’nın takımı, Trondsen’in sakatlık problemi ve yerli oyuncuların da yetersizliği nedeniyle bu mevkide bir transfere ihtiyaç duyuyor.

Oscar Dorley’e İlgi Var

Tüm bu ihtiyaç doğrultusunda çalışmalara başlayan yönetim ve başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ilk hedefi Slavia Prag forması giyen Oscar Dorley olarak ifade ediliyor. Yeni kural nedeniyle kadrosunda bulundurduğu yabancı oyunculardan birisinin 1997’den sonra doğan bir oyuncu olması gereken Trabzonspor’da Dorley bu yüzden de öne çıkan bir isim.

Sezon başında Avrupa’nın çeşitli kulüplerinden oyuncularla temasa geçse de istediğini yapamayan yönetimin Abdullah Avcı’nın sunduğu kısa listedeki isimlerden en çok Dorley adına bir aşama kaydettiği ve menajerinin İstanbul’a davet edildiği basına yansıyan bilgiler arasında.

3.5 milyon Euro piyasa değeri bulunan Oscar Dorley, Liberya vatandaşı ve 19.07.1998 doğumlu bir oyuncu. Liberya Milli Takımının formasını da 5 Temmuz 2015’te ilk kez giyen Dorley’in ülkesiyle çıktığı 22 maçta 1 golü bulunuyor.

Bu sezon çıktığı 6 maçta takımı adına 3 asist yapan Dorley’in Slavia Prag ile 2025 senesine kadar sözleşmesi bulunuyor. Dorley aynı zamanda sol kanat ve kimi zamanlarda merkez orta saha olarak da görev alabilen bir oyuncu olarak belirtiliyor.