Trabzonspor Takası Masada Tutuyor

Bu sezon Süper Lig’de kulüp bağlamında şampiyon olan ekip Trabzonspor oldu ancak oyuncu performansı açısından zirveye oynayan isimlerden birisi Trabzon’da değil Fatih Karagümrük’te forma giyen Emre Mor’du. 24 yaşındaki oyuncu kariyerinin bitmeye yüz tuttuğu dönemde sergilediği başarılı performansla tüm futbolseverleri şaşırtıp kendisine hayran bırakırken, ondan gelen bu performans büyük takımların da dikkatini çekti. Dev ekipleri peşine takan yetenekli kanat oyuncusunu kadrosuna katmayı hedefleyen Trabzonspor, elinde kullanmadığı parçalardan biri olan Gervinho’yu Fatih Karagümrük’ü ikna etmek adına kullanacağı enstrümanlardan biri olarak değerlendiriyor.

Herkesin İşi Görülsün

Bu sezon Süper Lig’in altını üstüne getiren bir performans sergileyen Trabzonspor, oldukça net bir şekilde hak ettiği şampiyonluğa 38 sene aradan sonra ulaşmanın mutluluğuyla transfer çalışmalarına devam ediyor.

Bununla birlikte Bordo Mavili ekibin transfer listesinin en üstlerinde yer alan isimlerden birinin de Emre Mor olduğunu ifade etmek gerekiyor. 24 yaşındaki oyuncu da performans açısından şampiyon olan isimlerden biriydi ve Fatih Karagümrük forması altında kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçirdi.

Bu bağlamda iki şampiyonun buluşması olarak değerlendirilebilecek bu transfer çalışmasıyla alakalı olarak Trabzonspor’un elinde farklı alternatifler yer alıyor. Bordo Mavili takım gelecek sezon Emre ile başlayabilmek adına Gervinho’yu gözden çıkarabileceğini düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu sezon Roma’dan transfer edilen Gervinho sezonun ilk 10 haftasında iyi işler çıkartmıştı. Bununla birlikte Göztepe karşısında oynanan maçta ağır bir sakatlık geçiren tecrübeli oyuncu sezonu kapatmak zorunda kalmıştı.

En az Emre Mor kadar yetenekli olan Anthony Nwakaeme’nin takımdan resmen ayrılmasından sonra kanat arayışlarına başlayan Trabzonspor, gelecek sezon Emre’yi kadrosunda görmek istiyor. Abdullah Avcı’nın oldukça beğendiği bilinen 24 yaşındaki oyuncunun da bu bağlamdaki tercihinin kritik olduğunu belirtmekte fayda var.

Trabzonspor geçtiğimiz günlerde Eren Elmalı, Doğucan Haspolat gibi isimleri Kasımpaşa’dan transfer etti ve bu bağlamda gelecek sezonda da oldukça iddialı olduğunun mesajını verdi.

Fenerbahçe Detayları Belirginleştiriyor

Öte yandan transferin en hızlı takımlarından biri olan Fenerbahçe de son olarak, geçen sezon Karagümrük’te müthiş bir çıkış yapan Emre Mor için girişimlere başlamıştı. Yönetim, İstanbul temsilcisi ile yaptığı görüşmelerde kısa sürede anlaşmaya vardı. 24 yaşındaki oyuncu için 750 bin Euro ve oyuncu takası üzerinden el sıkışıldı. Karagümrük, Lemos, Burak Kapacak, Samatta, Meyer’in aralarında bulunduğu oyunculardan ikisini seçerek, anlaşma sağlamaya çalışacak. Ayrıca İsmail Yüksek ve Muhammed Gümüşkaya’dan birinin kiralanması da gündemde.

Karagümrük’ün ardından Emre Mor ve temsilcilik şirketi ile de görüşmelere başladı. Taraflar arasında başlayan görüşmelerde kısa sürede önemli mesafe kat edildi. Jorge Jesus’un, gözlemci ekibinin tavsiyesi sonrası, yaptığı analizin ardından Emre Mor’u çok beğenip, yeşil ışık yaktığı kaydedildi.

Tüm bu gelişmelerden sonra Trabzonspor ile Fenerbahçe bu sefer de Emre Mor adına karşı karşıya gelecekler demek yanlış olmaz.