Trabzonspor’un Kadro Planlamaları Hızlandı

Trabzonspor’da sezonun tamamlanmasının ardından hız kesilmeden gelecek sezon için çalışmalara başlandı. Teknik driektör Abdullah Avcı’nın raporları doğrultusunda yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren bordo mavili yönetim, ilk olarak Bruno Peres ve Gervinho anlaşma sağladı ve bu iki futbolcuyu Trabzon’a getirdi. Takımdan ayrılması gündem olan Djaniny ve Ekuban için ise gelecek teklifler değerlendirilecek. Öte yandan geçtiğimiz sezonda da trasnferi gündeme gelen Uğucan Çakır’ın ise transferi kulübün gündemindeki yerini koruyor.

Trabzonspor’un Uğurcan Çakır Gündemi

Trabzonspor’da geride bıraktığımız sezonda performansını iyice arttıran Uğurcan Çakır, A Milli Takım’ın kadrosuna da seçilmeyi başarmıştı. Yüksek bir bonservis bedeli ile takımdan gitmesi gündemde olan genç kaleci için bordo mavili yönetim, acele etmek istemiyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan EURO 2020’de forma giyecek olan Uğurcan Çakır’ın bu turnuvada gösteri performansta transferinde önemli bir rol oynayacak. Öte yandan bu sezon Fransa Lig 1’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Lille, kalecisini Milan’a gönderdiği yeni bir kaleci arıyor.

Fransa kulübüne ise Trabzonspor’un genç file bekçisi Uğurcan Çakır önderildi. Bu yüzden Lille’in de bordo mavili yönetime önümüzdeki günlerde bir resmi teklif yapması bekleniyor. Ayrıca bu transferin gerçekleşmesi halinde Trabzonspor, başarılı kalecisinin yerini teknik direktör Abdullah Avcı’nın da isteiği üzerine geçtiğimiz sezonda Medipol Başakşehirde forma giyen Mert Günok ile doldurmayı planlıyor. Medipol Başakşehir ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Milli file bekçisi Mert Günok, eski hocası ile tekrardan çalışmaya sıcak bakıyor.

Uğurcan Çakır’ın Kariyeri

Kalecilik kariyerine 2015 – 2016 Trabzonspor’un altyapısında başlayan Uğurcan Çakır, A takım ile birlikte Ziraat Türkiye Kupası’nda ve Avrupa Kupası’nda oynadıktan sonra aynı sezonda 1461 Trabzon’un kadrosuna katıldı. Geçn file bekçisi burada 9 maçta kaleyi korudu. Daha sonra 2017 – 2018 sezonunda tekrardan A takımda forma giymeye başlayan 25 yaşındaki kaleci, hala bordo mavili takımın kalesini korumaya devam ediyor. 2018 – 2019 sezonunda 25 maçta Trabzonspor’da görev yapan Uğurcan Çakır, 2019 – 2020 sezonunda ise 43 maçta sahaya çıktı. Geride bıraktığımız sezonda performansını olumlu yönde iyice arttıran Uğurcan Çağır, 39 maçta Trabzonspor’un kalesinde görev yaptı.