TRABZONSPOR’UN TRANSFER SUSKUNLUĞU

Trabzonspor’un transferdeki sessizliği devam ediyor. Önümüzdeki haftanın başlamasıyla birlikte transferde bombaları ardı arkasına patlatmak isteyen Bordo Mavililer kanat ve hücuma dönük orta saha oyuncusu için transfer görüşmelerine devam ediyor. Kanat ve 10 numara bölgesi için listede 4 aday varken, Trabzonspor’un bu 4 oyuncudan 2’sini kadroya katmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İŞTE LİSTE

Trabzonspor’un kanat pozisyonu için listesindeki isimler şöyle: Mehdi Carcela ve Simone Edera.

Mehdi-Carcela Gonzalez, 31 yaşında ve kanatta görev yaparken sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Belçika’nın Standard Liege kulübünde forma giyen Carcela’yı satmayı düşünen Belçika kulübü kapıyı 1.5 milyon Euro’dan açtı. Trabzonspor ise sezon sonu sözleşmesi bitecek bir futbolcu için bu kadar yüksek bedel ödemek istemezken transferin gerçekleşmesi için pazarlıklar devam ediyor.

Simone Edera, listede ilk sırada yer almazken bunun sebebinin İtalyan futbolcunun yeteri kadar forma şansı bulamaması olarak dikkat çekiyor. Torino forması giyen 24 yaşındaki kanat oyuncusu kiralık olarak kadroya katılmak isterken yönetim Abdullah Avcı’nın raporu doğrultusunda hareket edecek.

On numara pozisyonu için de arayışlarına devam eden Karadeniz ekibinin gündeminde bu bölge için de 2 isim bulunuyor. Fırtına’nın hedefindeki ilk isim Papu Gomez.

Papu Gomez, 32 yaşındaki Atalanta forması giyen on numara oyuncusunu mutlaka kadrosunda görmek isteyen Abdullah Avcı taraftarlar kadar heyecanlı durumda. Hocası ile yaşadığı sorunların ardından takımdan ayrılmak isteyen ‘maestro’ için bazı Avrupa kulüplerinin de ilgisinin olduğu bilgisi moralleri bozmuş olsa da başkan Ahmet Ağaolu’nun tüm şartları zorlayacağı ifade edildi.

Chiquinho, her ne kadar ilk aday Papu Gomez olsa da Trabzonspor transferde tek isimle zaman harcamak istemiyor. Papu Gomez’in alternatifi konumundaki Chiquinho şu an Benfica forması giymekte. 25 yaşındaki oyuncunun da kiralama formülü ile kadroya katılması gündemde iken yönetim Papu Gomez ile anlaşamazsa Brezilyalı futbolcu ile resmi sözleşmeyi imzalayacak.

LASSE SCHÖNE

Her ne kadar Trabzonspor için farklı ofansif orta sahalar yazılsa da bir yabancı kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre Trabzonspor’un Lasse Schöne ile ilgilendiği söyleniyor. 34 yaşındaki futbolcunun Genoa ile sözleşmesini feshettikten sonra kendisine kulüp aradığı ve üst düzey futbol oynamak istediği gelen haberler arasında. Abdullah Avcı’nın da tecrübeli 10 numaraya sıcak baktığı biliniyor.