TRANSFER ROTASI

Futbolda ara transfer dönemi yaklaşırken ülkemizde birçok futbol kulübü kadrosuna takviye yapmak için harekete geçmiş durumda. Pandeminin başından beri en çok puan toplayan takım konumundaki Beşiktaş da ara transfer öncesi çalışmalarına başlamış durumda.

Kısıtlı kadrosuna rağmen oynadığı oyunla taraftarını mutlu eden Sergen Hoca’ya başkan Ahmet Nur Çebi’den yeni yıl hediyesi gelmesi bekleniyor.

Özellikle savunmada alternatifsiz durumda olan siyah beyazlılar Necip’e o bölgede görev vermek durumunda kalmıştı. Stoper mevkisinin yanında forvet pozisyonuna da takviye yapmak isteyen Beşiktaş şartların oluşması durumunda ’10 Numara’ bölgesine de transfer yapmak istiyor.

ESKİ DOSTLAR

Öncelikli transfer bölgesi olarak savunmayı gösteren Sergen Hoca tecrübeli bir defans oyuncusu istediğini yönetime bildirdi. Bu istek doğrultusunda arayışlarına başlayan transfer ekibinin ilk hedefi sezon sonu Alanyaspor ile sözleşmesi sona erecek olan Steven Caulker.

Maliyetsiz olması ve ligimize adapte olması sebebiyle transfer listesinin ilk sırasında yer alan Caulker’ın arkasında tanıdık bir isim var: Dusko Tosic. 3 sezonluk Çin macerası sona eren Sırp defans oyuncusu oynadığı dönemde taraftarın sevgilisi haline gelmişti. Şartların oluşması durumunda Beşiktaş’ın kadrosuna katmayı istediği bir başka isim Anderson Talisca.

Oynadığı futbol ile gönüllerde taht bırakan, üzerine ‘kiralık katil’ yakıştırmaları yapılan Talisca için taraftarın yoğun bir baskısı var. Talisca yerine büyük umutlarla transfer edilen Llajic’ten istediği verimi alamayan siyah beyazlı takım, oyuncuyu yüksek maaşı sebebiyle elden çıkarmaya çalışıyor.

Forvette Aboubakar’a alternatif arayan yönetimin ilk hedefi Verona’nın tecrübeli forveti Nikola Kalinic. Beşiktaş’ın Kalinic için takas teklifini masaya sunduğu Llajic’e karşılık Kalinic’i almak istediği öğrenildi.

YABANCI SAYISI

Beşiktaş’ın transferde karşılaştığı engel sadece maliyet değil. Yabancı futbolcu sınırını dolduran siyah beyazlı ekip yabancı transfer yapacaksa elindeki yabancılardan bir tanesini satmak zorunda.

Özellikle kadro dışı bıraktığı İsimat-Mirin, Douglas ve Lens’i satmaya çalışan Beşiktaş istediği performansı gösteremeyen Adem Llajic’i de bu transfer döneminde elden çıkarmaya çalışıyor. Zaten sakatlık, hastalık ve cezalardan dolayı kadroların kısıtlandığı dönemde bir de kadro kışı kalan oyuncuların olması her takım için handikap durumda.