TRANSFER SÖYLENTİLERİ 28 AĞUSTOS GÜNDEMİ

Transfer döneminin bitmesine az bir süre kala takımlar artık son hamlelerini yapmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. İşte Dört büyüklerin kadrosuna katmak istediği oyuncular ve çeşitli söylentiler…

Fenerbahçe’de Gündem Forvet

İtalyan Devi Inter, takıma katılmasından bu yana isteneni veremeyen Şilili Yıldız Alexis Sanchez’i yeni sezonda kadrosunda düşünmüyor. Inter, Şilili yıldız’ı maaş yükünden dolayı bonservis bedeli istemeden elinden çıkarmak istiyor.  Fenerbahçe Yönetimi, bu fırsatı değerlendirmek istiyor. İtalyan ekibi ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Şilili Forvet için Sarı Lacivertli Yönetim, 3.5 Milyon Euro’dan 2 yıllık sözleşme önerdiği söyleniyor.

Transfer döneminin bitmesine günler kala bir forvet transferi yapmak isteyen Sarı Lacivertliler, Inter’de oynayan Şilili yıldız Sanchez için İtalya’ya giderken başka bir İtalyan ekibinin forveti içinde devreye girdiği söyleniyor. İtalya basınında yer alan habere göre Fenerbahçe, Lazio’da forma giyen 32 yaşındaki Ekvadorlu Forvet Felipe Caicedo için nabız yokladı. Yönetim, Ekvadorlu forvet için Muriqi’ten olumlu referanslar aldığı söyleniyor.

Fenerbahçe’ye forvet için bir diğer aday Keita Balde olduğu söyleniyor. Daha önce Senegalli forvet için Monaco’nun kapısını çalan İspanyol ekibi Valencia transferini bitirmek üzere anlaşmaya varmıştı.  Forvet için ilk adayları Marcos Andre’yi transfer eden İspanyol ekibi, bu transferden vazgeçti ve Sarı lacivertlilerin önünü açtı. 26 yaşındaki forvet için girişimlerini sürdüren Sarı Lacivertliler için yeni bir rakip ortaya çıktı. Premier Lig ekiplerinden Watford’un oyuncuya ilgisi olduğu söyleniyor. Çıkan haberlere göre Fenerbahçe bu transferde hızlı davranıp oyuncuyu renklerine bağlayabilir.

Trabzonspor ve Galatasaray Gençlerin Peşinde

Trabzonspor’da Abdullah Avcı Sol bek transferi istiyor. Sezon başında o bölgeyi İsmail Köybaşı ile takviye eden Bordo Mavili ekip, oyuncunun performansından memnun olmadığı için genç sol bek İrakli Azarovi transferini bitirmek istiyor. Trabzonspor Scout ekibi tarafından bulunan oyuncu için Bordo Mavili ekip, Gürcistan kulübüne 400 bin Euro’luk resmi teklif yaptı. Gürcistan ekibinin, oyuncu için 1.2 milyon Euro istediği, Trabzonspor’un pazarlıkla 600 bin Euro’ya transferi bitirmeye çalışıyor.