Türk Telekom Evinde Hata Yapmadı

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu K Grubu’nun 5. haftasında Türk Telekom, 31 Mart Çarşamba günü kendi sahasında Yunanistan’ın AEK takımını konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Türk Telekom, 78 – 66 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden Yunan temsilcisi AEK, grupta üçüncü yenilgisini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan temsilcimiz Türk Telekom ise grupta ikinci galibiyetini elde etti ve gruptan çıkma şansını son maça bırakmış oldu. Ayrıca iki takım arasında oynanan bu mücadelenin en skorer isimleri AEK’te attığı 18 sayı ile Moses, 12 sayı ile Macon ve 11 sayı ile Langford olurken; Türk Telekom’da attığı 24 sayı ile O’Bryant ve 10’ar sayı ile Johnson ve Can Korkmaz oldu.

Maçın Detayları

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu K Grubu’nun 5. Haftasında Ankara’da oynanan maçta Türk Telekom ile AEK kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreği karşılıklı atılan basketlerle geçti ve ev sahibi Türk Telekom, birinci periyotu 18 – 17 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde temsilcimiz Türk Telekom ilk dakikalarda farkı açsa bile çeyreğin sonuna doğru konuk takım AEK farkı azalttı.

Böylece ilk yarıyı Türk Telekom, 39 – 36 önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğinde temsilcimiz Türk Telekom, hücumda etkisini arttırdı ve aynı zamanda savunmadaki sertliğini de ön plana çıkartarak üçüncü periyotu 55 – 46 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de üstün oyununu sürdüren Türk Telekom, mücadeleyi 78 – 66 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu K Grubu’nun 5. Haftasında oynanan maçta Türk Telekom, kendi evinde konuk ettiği Yunan temsilcisi AEK’i 78 – 66 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: AEK’te Moreira 4, Langford 11, Maciulis 8, Katsivelis 2, Macon 12, Chrysikopoulos 6, Moraitis 3, Mavroeidis 2 ve Moses 18 sayı atarken; Türk Telekom’da Johnson 10, Dekker 5, Foster 9, Wiltjer 24, O’Bryant 9, Erdi Gülaslan 2, Can Korkmaz 10 ve Samet Geyik 9 sayı attı.