Türkiye Dünya Kupası İçin Gruptan Çıkabilir Mi İşte İhtimaller

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G grubu kapsamında son müsabakasında Cezayir ile yeşil sahada kozlarını paylaştı.

Maç sonucu Türkiye 6 – 0 Cebelitarık. Kırmızı Beyazlı sporcular, Letonya ile golsüz bir şekilde berabere kalan Norveç’i geçerek elde ettiği 3 puan ile total skorunu 18’e yükseltti ve averaj farkı ile 2. sıraya yerleşti. G grubunun liderlik koltuğunda ise 20 puana sahip olan Hollanda oturuyor.

Avrupa ekibi, Karadağ deplasmanında 2 – 2 skor ile haftayı 1 puan ile sonlandırdı. Taraftarlar, Ay Yıldızlı ekibin gruptan çıkma olasılığını merak ediyor? İşte A Milli Futbol Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerindeki son durumuna dair merak edilen ayrıntılar…

Türkiye Kritik 3 Puanı Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri G grubu kapsamında 9. müsabakalar tamamlandı. Grupta şampiyonluk ipini göğüsleyen Hollanda, Karadağ ile olan maçından 2 – 2 beraberlik elde etti. Norveç ise Letonya ile golsüz beraberlik yaşayarak üçüncü sıraya geriledi. Kritik haftada 3 puanın sahibi olan Ay Yıldızlı ekibimiz ise Cebelitarık’ı 6 – 0 mağlup etti.

Kırmızı Beyazlı sporculardan Muhammed Kerem Aktürkoğlu 11. dakikada müthiş bir ilk gole imza attı, taraftarlar efsanevi golün ardından sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda ‘’Messi golü’’ ithafında bulundu. Daha sonra 38. ve 41. dakikalarda Halil Dervişoğlu, 65. dakikada Merih Demiral, 81. dakikada Serdar Dursun ve son olarak ise Mert Müdür dakika 84’te ağları sarstı.

Milliler Gruptan Çıkar Mı?

A Milli Futbol Takımımızın önünde yalnızca 1 maç kaldı. Türkiye, önündeki müsabakadan galibiyet elde ettiği takdirde puanını 21’e yükseltecek. Şu an için lider konumdaki Hollanda mağlup olduğu takdirde 20 puan ile 2. sıraya geriler.

Bu durumda Norveç’in de beraberlik ya da yenilgi elde etmesi halinde Ay Yıldızlı ekip, G grubundan çıkabilir.

Hollanda 23 averaja, Türkiye 10 averaja ve Norveç ise 9 averaja sahip. Hollanda berabere kaldığı takdirde Türkiye’nin galibiyetiyle birlikte 21 puana sahip olur ve Avrupa takımı gruptan çıkar.