Türkiye EURO 2020 Öncesinde Gine İle Berabere Kaldı

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) hazırlık maçı kapsamında Türkiye, 31 Mayıs Pazartesi günü Gine’yi konuk. İki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma 0 – 0’lık skor ile berabere sona erdi.

Türkiye ve Gine Maçının Önemli Anları

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) hazırlık maçı kapsamında Antalya Stadyumu’nda Türkiye ile Gine kozlarını paylaştı. Maçın 10. Dakikasında Gine’de rakip savunmanın arkasına sarkara topla buluşan Kante, kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunu yaptı fakat top dışarıya gitti. Mücadelenin ilk yarısı 0 – 0 sona erdi. Maçın 55. Dakikasında Gine’de topu alan Barry, rakibini geçtikten sonra ceza sahasına girerek vuruşunu yaptı fakat kaleci Mert Günok topu kornere çelmeyi başardı. Maçın 67. Dakikasında Türkiye’de topla buluşan Cengiz Ünder, pasını takım arkadaşı Kenan Karaman’a verdi.

Bu futbolcu, ceza sahası içerisinde topu aldıktan sonra şutunu çekti fakat top auta gitti. Maçın 74. Dakikasında Türkiye’de topu alan Cengiz Ünder, topu savunmanın arkasına doğru gönderdi. Bu topa hareketlenen Mert Müldür, topla buluşur buluşmaz şutunu çekti fakat top az farkla üstten dışarı gitti. Maçın 80. Dakikasında Türkiye’de topu alan Cengiz Ünder, ceza sahasına ortasını yaptı. İçeriye gelen topa Orkun Kürkçü kafayı vurdu fakat top üst direğe de çarparak dışarı gitti.

Maçın 83. Dakikasında Türkiye’de hücuma göre sol taraftan atağa katılan Kenan Karaman, topla buluştuktan sonra çaprazdan ceza sahasına girdi ve şutunu çekti. Fakat kaleci Keita, bu topu bu topu kornere çeldi. Maçın 89. Dakikasında Türkiye’de topla buluşan Orkun Kürkçü, uzak mefaden kaleyi yokladı. Fakat kaleci Keita, köşeye doğru uzanarak gole izin vermedi. Mücadelenin kalan dakikalarında iki takımdan da gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Türkiye ve Gine Maçının İlk 11’leri

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) hazırlık maçı kapsamında Gine, rakibi Türkiye karşısında Keita, Sow, Ali Camara, Cisse, Konate, Pogba, Kane, Sylla, Conte, Barry ve Kante 11’i ile maça başladı. Öte yandan Türkiye ise rakibi Gine karşısında Mert Günok, Kaan Ayhan, Ozan Kabak, Mert Müldür, Rıdvan Yılmaz, Mahmut Tekdemir, Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Dorukhan Toköz, Abdülkadir Ömür ve Enes Ünal.