Türkiye EURO 2020 Tarihinin En Kötü Turnuva Sonucunu Yaşadı

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı tüm hızıyla devam etse A Milli Futbol Takımı’mız için yolun sonuna gelindi. A grubu üçüncü maçlarının yapıldığı günde A Milli Futbol Takımı’mız İsviçre ile karşı karşıya geldi ve 3. Mağlubiyet alındı. İsviçre karşısında Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda kozlarını paylaşan A Milli Takımı’mız için arkasında bıraktığı 2 mağlubiyet ile bu maç oldukça önem kazanıyordu fakat fırsat değerlendirilemedi. Skor tablosu 3-1’i gösterirken EURO 2020’deki macera sonlanmış oldu. A Milli Takımı’mız EURO 2020’yi puansız tamamlarken -7 averaj ile kendi tarihinin en kötü turnuva sonucunu da yaşamış oldu.

Milliler, daha önceki karşılaşmalarında İtalya’ya 3-0, Galler’e ise 2-0 yenilmişlerdi. İsviçre’ye karşı ise 3-1 mağlup olan Milliler, EURO 2020’de yer alan tek gol sevincini ise 62. Dakikada attığı gol ile İrfan Can Kahveci’ye borçlu… İsviçre’nin attığı goller ise 6. dakikada Seferovic ile 26. ve 68. dakikalarda Xerdan Shaqiri’den geldi. İsviçre bu yolla EURO 2020 A grubu sıralamasında 4 puana ulaşarak üçüncü sırada kendisine yer buldu. Milliler ise listenin son sırasında yer aldı.

Türkiye – İsviçre Karşılaşma 11’leri

Avrupa Futbol Şampiyonasında A Milli Futbol Takımı’nın son yolculuğu olan EURO 2020 A grubu üçüncü hafta maçlarında İsviçre’ye karşı mağlubiyet yaşandı. 3-1 skorunu gören maçta ter döken isimler ise şu şekildeydi;

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki, Mert Müldür, Kaan, Ozan, Cengiz, Burak Yılmaz, Merih, Çağlar, İrfan Can, Hakan

İsviçre: Sommer, Widmer, Freuler, Xhaka, Embolo, Shaqiri, Seferovic, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Zuber

Türkiye – İsviçre Maçı Sonrası A Grubu

A Milli Futbol Takımı’mız İsviçre karşısında da puan kazanamayarak EURO 2020’yi puansız sonlandırdı. A grubu sıralamasında son sırada yer alan Milliler’in bir üst sırasında 4 puanıyla İsviçre yer alırken; İsviçre toplamda bir galibiyet, bir mağlubiyet ve bir beraberlik görerek bu puanları elde etmeyi başardı. Averaj farkıyla aynı puana sahip Galler’in bir alt sırasında yer alan İsviçre, ikinci sırayı Galler’a bıraktı. A grup sıralamasının tepesinde ise 3 galibiyet ile 9 puana ulaşarak rakiplerine fark atan İtalya yer aldı.