TÜRKİYE EURO 2020’YE GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYOR

Euro 2020 heyecanı bu akşam, 11 Haziran Cuma akşamı saat 22:00’de başlayacak. İtalya’da oynanacak olan karşılaşma İtalya’nın Roma kentinde oynanacak. İtalya ve Türkiye arasında oynanacak olan bu Euro 2020 açılış maçı her iki ülke içinde oldukça önemli. Her iki ülkede açılış maçını kazanarak Euro 2020 başarılı bir şekilde başlamak istiyor.

ŞENOL GÜNEŞ EURO 2020 İÇİN İDDİALI

Başarılı teknik direktörü Şenol Güneş milli takıma, bizim çocuklara sonsuz bir şekilde güveniyor. Oyuncuları ile oldukça yoğun bir kamp geçiren Şenol Güneş hem Türkiye’de, Antalya’da hem de Almanya’da kampta kaldı. Yoğun bir kamp temposu geçiren milli takım Türkiye açılış maçı olan İtalya karşılaşmasında da Euro 2020’de başarılı bir açılış yapmak istiyor. Türkiye kendi tarihinde ilk kez açılış maçına çıkacak. Çıktığı bu açılış maçında başarılı bir performans sergileyerek maçı kazanmak isteyen Türkiye milli takımı Euro 2020’de İtalya karşısında en iyi performansını sergileyecek.

Milli takım Türkiye’de çok başarılı. Başarılı oyuncular hem Türkiye Süper Ligi’nde hem de Avrupa takımlarında oldukça başarılı bir performans sahipleri isimlerinden sıkça söz ediyorlar.

EURO 2020 MUHTEMEL İLK 11’LER

İtalya: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi (Chiesa), Immobile, Insigne

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz

Özellikle Türkiye’nin Euro 2020 kadrosunda yer alan ve takımın kaptanı olan Burak Yılmaz hem Fransa’daki takımında hem de Dünya Kupası elemelerinde ve şimdide Euro 2020’de en merak edilen ve performansı en çok dikkat çeken oyuncular arasında yer alacak. Burak Yılmaz takımın kaptanı ve aynı zamanda da takım için oldukça önemli ve değerli bir oyuncu. 35 yaşında olmasına rağmen forma ve performansı hala göz dolduran Burak Yılmaz rakiplerine korku salıyor. Özellikle İtalya milli takımın Türkiye milli takımı karşısında en çok çekindiği isimlerden birisi de şüphesiz kral lakabı ile performansını sergileyecek olan Burak Yılmaz.

Kaptan Burak Yılmaz’a ek olarak aynı zamanda Roma’da en iyi performanslarını sergileyecek olan Euro 2020’de ülkelerini en iyi şekilde temsil etme hevesi olan Türkiye milli takımındaki genç ve başarılı oyuncular sahaya çıkıp Roma’da bir tarih yazmayı planlıyorlar.

İtalya karşısında geçmiş dönemlerde galibiyet elde edemeyen Türkiye milli takımı rakibini hiç yenemedi. Bu sefer, bu yıl Euro 2020 kapsamında açılış maçında karşı karşıya geldikleri İtalya milli takımını yenerek mükemmel bir açılışa imza atmak istiyorlar. İtalya için bambaşka bir performans ve bambaşka bir hazırlık yapan Türkiye milli takımlarının zayıf ve güçlü yönlerini çok iyi bir şekilde değerlendirdiler. Türkiye milli takımı uzun bir zamanda İtalya maçına hazırlanıyor.