Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu’nun Değerlendirme Sonucu

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sisttemi çerçevesinde bazı değerlendirmeler yaptığını duyurdu. Açıklanan bu değerlendirmelerde Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Türkiye’de en üst sırada yer alan 3 lig olan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig’deki kulüplerin daha önceden yapmış olduğu başvuraları değerlendirmeye aldı. Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulun’nun yapmış olduğu bu değerlendirmelerde kulüpleri altyapı, sportif, kukü, mali ve personel statüleri bazı kriteler çerçevesinde incelendi.

Daha önceden bu değerlendirmeyi yerine getiren Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, ikinci kez bu değerlendirmeleri yapmak üzere biraraya geldi. Yapılan ikinci değerlendirmenin sonucunda ise Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Türkiye’deki 3 büyük lig olan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig’de yer alan toplamda 34 kulübe, UEFA Lisansı ve Ulusal Lisansı verdi.

UEFA Lisansı ve Ulusal Lisansı Almaya Hak Kazanan 34 Kulüp

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu’nun Ulusal Kulüp Lisans Sisttemi çerçevesinde ikinci kez yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde 3 büyük lig olan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig’de yer alan toplam 34 takıma UEFA Lisansı ve Ulusal Lisansı verildiğini duyurdu. UEFA Lisansı ve Ulusal Lisansı alan takımlar ise şöyle oldu: ‘Süper Lig’den Adana Demirspor ve Aytemiz Alanyaspor, TFF 1. Lig’den Adanaspor, Misli.com 2. Lig’den Ankara Demirspor, Bayburt Özel İdare, Bodrumspor, Çorum, Ergene Velimeşespor, İnegölspor, Hekimoğlu Trabzon, Karatay Termal 1922 Konyaspor, Pazarspor, Sivas Belediyespor ve Uşakspor.’

Bazı Kulüpler Pazar Cezası Aldı

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, geçtiğimiz günlerde ikinci kez başvuru yapan kulüplerin altyapı, sportif, kukü, mali ve personel statüleri belirli kriterle çerçevesinde inceledi. Daha sonra yapılan resmi açıklama neticesinde ise Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig’de yer alan toplam 34 takıma UEFA Lisansı ve Ulusal Lisansı verildiğini duyurdu. Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, eksikleri olan kulüplere hem para cezası uyguladı hem de 30 günlük ek bir zaman verdi.