Türkiye Gruplardan Çıkmak İstiyor

Bu karşılaşmanın skorunun gruplardan çıkmak için tek başına yeterli olmayacağını bilen A Milli Futbol Takımımız aynı zamanda başlayan Norveç Letonya maçının skoruna da odaklanmış durumdaydı. Hem aradaki puan farkını hem de averaj dezavantajını kapatmak isteyen Türkiye Norveç’in puan kaybetmesini umuyordu.

Umutları tam olarak yeşerten Cumartesi günü hem Türkiye 6 gol ile averaj avantajını elde etti hem de Norveç Letonya karşısında berabere kalarak 2 puan kaybetti. Bu skorlardan sonra gruplarda Türkiye ve Norveç puanını 18’e yükseltti. Averaj avantajı ile Türkiye gruplarda ikinci Norveç ise üçüncü sırada yer aldı. A Milli Futbol Takımımızın ter döktüğü G grubunda liderlik koltuğunda ise 20 puanla Hollanda oturuyor.

Maçın İkinci Yarısı Yine Ateşliydi

Karşılaşmanın 81. dakikasında bu sefer sahneye Serdar Dursun çıktı. Serdar Dursun’ın nefis golü ile skor üstünlüğü tamamen Türkiye’ye geçerken karşılaşmanın 84. Dakikasında Mert Müldür maçın son golünü de atmış oldu.

Toplam 6-0 biten karşılaşmada Kerem Aktürkoğlu bir, Halil Dervişoğlu iki, Merih Demiral bir, Serdar Dursun bir ve Mert Müldür bir gol attı. Karşılaşmanın bu skorla bitmesinden sonra oyuncularımızın neşesi kameraya yansıdı.

Türkiye Karadağ Maçına Odaklandı

Grup maçlarında son bir karşılaşma kaldı. Türkiye 16 Kasım’da Karadağ’a konuk olacakken Norveç ise Hollanda’ya konuk olacak. Liderliğin ve gruplardan çıkma durumunun her an değişebileceği G grubunda her üç takım da mutlak galibiyet için sahada ter dökecek.

Türkiye’nin Karadağ karşısında kazanması ve Hollanda’nın Norveç karşısında kaybetmesi durumunda Türkiye Dünya Kupası G grubunu lider olarak tamamlayabilir. Hollanda’nın Norveç karşısında 1 puan dahi alması durumunda ise Hollanda Dünya Kupası G grubunun lideri olmayı garantileyecek.

Hollanda’nın puan alması durumunda Türkiye ikincilik için mutlaka kazanmayı hedefleyecek. Hollanda Norveç’e karşı kazanırsa Karadağ-Türkiye karşılaşmasının sonucundan bağımsız olarak Türkiye grubu ikinci tamamlayacak. İşini şansa bırakmak istemeyen Stefan Kuntz yönetimindeki A Milli Futbol Takımımız Karadağ karşılaşmasından 3 puan alarak eve dönmek istiyor. 3 puanının Türkiye’yi Dünya Kupası yolcuğuna devam ettireceğini bilen deneyimli teknik kaptan Stefan Kuntz Türkiye’yi galibiyete hazırlıyor.