TÜRKİYE İSVİÇRE MAÇINI KAZANMAK ZORUNDA EURO 2020

Euro 2020 mücadelesi Türkiye için oldukça zorlu bir şekilde geçiyor. Türkiye milli takımı 2020 karşılaşmalarında sahaya çıktı iki maçı da kaybetti. İlk maç, açılış maçında İtalya karşısında ezici bir mağlubiyet alan Türkiye milli takımı ikinci karşılaşması, Galler maçında da rakibine evde. Şenol Güneş öğrencilerim. Bu akşam 20 Haziran Pazar akşamı saat 19:00’da İsviçre ile karşı karşıya gelecek olan milli takımı Türkiye maçı kazanmak zorunda.

Avrupa futbol Şampiyonası, Euro 2020 karşılaşmalarında Türkiye beklenileni karşılamadı ve bir hayal kırıklığı yaşattı. Özellikle maçların belli bir süresinden sonra ofansif bir maç anlayışını sürdüren Türkiye milli takımı maçı kazanmaktan ziyade gol bile atamadılar. Her iki maçında da hiçbir şekilde gol atamayan Türkiye kendi grubunda puansız bir şekilde son sırada yer alıyor.

EURO 2020’DE TÜRKİYE

Türkiye milli takımı Euro 2020 karşılaşmasında ilk olarak bir taneyle karşı karşıya geldi. İtalya maçını büyük umutlarla çıkan Türkiye ekibine karşı hiçbir şekilde üstünlük kuramadı ve kendi kalesinde üç gol gördü. Milli takım Türkiye İtalya maçından sonra ikinci karşılaşması olandan lan maçına çok iyi bir şekilde hazırlandı. Yoğun bir şekilde Galler maçına hazırlama Şenol Güneş öğrencileri bu maçı kesin bir şekilde kazanmak zorundalardı. Fakat Galler maçında Türkiye milli takımı İtalya maçında olduğu gibi performans düşüklüğü gösterdiler ve kendi kalelerine iki gol görerek maçı kaybettiler.

A Milli takım Türkiye Euro 2020 karşılaşmalarında oldukça pasif bir performans sergilediler. Galler milli takımına yenilen Türkiye milli Takımı’nın bu akşam, 20 Haziran Pazar günü saat 19:00’da oynayacağı İsviçre maçını kesin bir şekilde kazanması gerekiyor. Türkiye milli takımı kendi grubunda puansız bir şekilde son sırada yer alıyor. Rakipleri ise; İtalya altı puanla birinci sırada, Galler dört puanla ikinci sırada bu akşam karşılaşacağı rakibi İsviçre ise bir puanla üçüncü sırada yer alıyor. Türkiye milli Takımı’nın bu akşam İsviçre karşısında kazanmaktan başka bir şansı yok.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

İsviçre: Sommer, Elvedi, Schar, Akanji, Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Shaqiri, Embolo, Gavranovic

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Mert Müldür, Kaan, Ozan, İrfan Can, Cengiz, Burak