TÜRKİYE LETONYA MAÇINDA KALESİNİ GOLE KAPATACAK

Milli takımımız Türkiye beş yıldır yenemedi Letonya bu akşam, 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te gelmeyi hedefliyor. Türkiye Letonya maçı bu akşam İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maç ilk olarak seyircili planlamıştım fakat daha sonrasında artan vakalardan dolayı maçı tekrardan seyircisiz oynanması gerektiğine karar verildi.

Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında kendi grubunda şu an altı puanla birinci sırada yer alıyor. Aynı grupta karşı karşıya geleceği Letonya ise sıfır puanla beşinci sırada yer alıyor.

Türkiye oynadığı ilk iki maçı kazanarak birinci sıraya yükselirken Letonya oynadığı ilk iki maçta herhangi bir galibiyet alamadı ve son maç olan Türkiye maçında rakibinin karşısında yani bizim çocukların karşısında bir şans arayacak. Türkiye ise rakibine izin vermeyerek beş yıldır Yenemedi ile ton neyi bu akşam yenerek bu beş yıllık galibiyet hasretine son vermek istiyor.

TÜRKİYE SON HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Şenol Güneş ve öğrencileri son hazırlıklarını tamamlayarak Letonya maçına hazır olduklarını dile getirdiler. Özellikle pas taktik ve Norveç maçına çıkan oyuncular üzerinde yenileme çalışması yapan Şenol Güneş öğrencilerinin bu maça hazır olduğunu ve maçı kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Maçın ilk 11’inde yine hemen hemen aynı isimlerin oynayacağını görüyoruz. Norveç maçının ardından sağlık kontrollerinden geçemeyen dört oyuncu milli takımın kadrosuna ne yazık ki ayrılmak durumunda kaldı. Bu dört oyuncunun yerine hemen hızlı bir şekilde üç yeni oyuncu dahil edildi.

Takıma yeni dahil edilen bu üç oyuncu Altınordu’dan Enes Destan, Göztepe’den Alpaslan Öztürk ve Fraport TAV Antalyaspor’dan Bünyamin balcı oldu. Bu üç oyuncu Letonya maçında forma giyme şansı elde edebilecek mi bilinmiyor fakat hemen hızlı bir şekilde takımı hazırlandılar.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

TÜRKİYE: UĞURCAN, MERT, O. KABAK, ÇAĞLAR, UMUT, OKAY, O. TUFAN, KENAN, HAKAN, YUSUF, BURAK

LETONYA: OZOLS, FJODOROVS, CERNOMORDİJS, TARASOVS, JURKOVSKİS, ZJUZİNS, TOBERS, KAMESS, IKAUNİEKS, CİGANİKS, ULDRİSİS

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Tüm hazırlıklarını tamamlayan milli takımımız Türkiye’de Letonya karşısında kesin bir galibiyet arayacak. Türkiye Letonya maçı bu akşam 21:45’te İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te oynanacak olan bu maçı TRT Spor üzerinden canlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Maçın hakemi Polonyalı Daniel Stefanski olacak. Başarılar bizim çocuklar! Başarılar Türkiye!