Türkiye’den Bireysel Dünya Kupası’nda Tarihi Zafer

Bireysel Dünya Kupası’nı bu sene Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenmeye devam ediyor. Koronivrüs salgınına rağmen alınan tedbirler ile gerçekleştirilen bu organizasyonun son gününde de müsabakalar oynanmaya devam etti.

Bireysel Dünya Kupası’nın son gününde ise Türkiye’den büyük bir başarı geldi. Ülkemizi temsil eden Milli güreşçiler, organizasyonun son gününde hem 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı hem de takım halinde kupada Dünya ikincisi olmayı başardılar. Alınan bu başarılı sonuçların ardından, Türkiye Güreş Federasyonu’ndan bir açıklama geldi.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, ülkemizi temsil eden Milli güreşçilerimizin Bireysel Dünya Kupası’nı toplam 13 madal ile tamamlayarak tarihi bir zafer elde ettiği belirtildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın Açıklamaları

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Bireysel Dünya Kupası’nın son gününde, toplamda 13 madalya kazanılarak elde edilen büyük zafer sonrasında Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, basın mensuplarına bir takım açıklamalarda bulundu.

Başkan Musa Aydın, koronavirüs salgınına rağmen Bireysel Dünya Kupası’ndan alınan sonuçlardan ötürü oldukça mutlu olduğunu belirtti. Sonuçlar hakkında da açıklamalarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın; “Grekoromen stilde Kerem Kamal, Selçuk Can, Fatih Cengiz, Emrah Kuş, Metehan Başar, Cenk İldem, Rıza Kayaalp gibi şampiyonların katılmadığı Dünya Kupası’nda 4 madalya alınması ve takım halinde 3. olmaları büyük başarı.

Serbest stilde ise Süleyman Atlı, Mustafa Kaya, Selahattin Kılıçsallayan, Soner Demirtaş, Fatih Erdin, Taha Akgül’ün olmadığı bir şampiyonada takım halinde ikinci olduk.

Bu da gelecek adına sevindirici. Kadınlarda ise Elif Jale Yeşilırmak kadroda yoktu. Alınan 3 madalya ile kadınlarda ilk kez dünya üçüncüsü olduk.

Genç güreşçilerimizin bu sonuçları almaları gelecek adına gerçekten umut verici. Dünya Kupası’nda aldığımız başarılı sonuçlar da bunun kanıtı. Artık tek düşüncemiz olan olimpiyatlar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Rusya Birinci Oldu

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Bireysel Dünya Kupası’nda, serbest stilde 104 puan toplamayı başaran Milli Takımı’mız, takım sıralamasında Dünya ikincisi oldu. Öte yandan takım sıralamasında 210 puan toplayan Rusya birinci olurken, 91 puan alan Azerbaycan ise üçüncü sırada yer aldı.