Umut Bozok Adım Adım Yaklaşıyor 

Geride kalan sezonda Süper Lig’de çok dikkat çeken bir performans sergileyen Kasımpaşa’da bu performansın en büyük yapıtaşlarından biri Umut Bozok’tu. Lacivert Beyazlı forma altında sergilediği başarılı performans sayesinde gol kralı dahi olmayı başaran golcü oyuncu, buna rağmen Paşa’da kalmayı tercih etmedi. Sezon başında kiralık olarak Lorient’ten transfer edilen Umut, Fransa’ya döndüğünden bu yana Galatasaray’dan haber bekliyordu. Basında yer alan haberlere göre Sarı Kırmızılı camianın transfer çalışmalarına başlamasıyla birlikte ihtimal daha da artarken, Erden Timur ile görüşen başarılı golcü artık kulüpler arası anlaşmanın sağlanmasını bekliyor.

Son Aşamaya Gelindi

Geride kalan sezonda Süper Lig’de şahane işler çıkartan takımlardan biri olan Kasımpaşa, gelecek sezona yönelik hazırlıklarını yapmadan önce mecburen bazı oyuncuların kaderini beklemek zorunda.

Lacivert Beyazlı takımın iki iyi golcüsünden Jackson Muleka Beşiktaş ile anlaşmaya vardı ve Siyah Beyazlı formayı sırtına geçirdi. Bununla birlikte sezonu gol kralı olarak tamamlayan Umut Bozok ile alakalı olarak da şu sıralar gündem oldukça yoğun.

Zira basında yer alan haberlere göre Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur, 25 yaşındaki santrforla görüştü. Umut Bozok ise Sarı-Kırmızılı takımda oynamak istediğini söyledi ve 3+1 yıllık anlaşma sağlandı.

Galatasaray’ın Umut Bozok’un kulübü Lorient’le pazarlıklara devam ettiği belirtildi. Fransızlar’ın istediği bonservis bedeli ile Cimbom’un teklif ettiği rakam arasında ise 1 milyon Euro’luk fark kaldığı ifade edildi. İki kulübün anlaşması durumunda önümüzdeki günlerde imzaların atılması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezonun başında Lorient’ten Kasımpaşa‘ya kiralık olarak gelen Umut Bozok, gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. İstanbul temsilcisi ile 41 karşılaşmada görev alan 25 yaşındaki santrfor, 20 kez rakip fileleri havalandırarak, ligi gol kralı olarak tamamlamayı başardı. Umut Bozok, 8 defa da takım arkadaşlarına son pası veren isim oldu.

Kiralık Kadronun Defoları

Öte yandan Kasımpaşa’nın gelecek sezona yönelik olarak hareket ederken elinin kolunun bu kadar bağlı kalmasının temel sebeplerinden birisi de kadro iskeletinin kiralık oyuncular üzerinden kurulması oldu.

Doğucan Haspolat ve Eren Elmalı gibi oyuncular altyapıdan yetiştikten sonra Trabzonspor’un yolunu tuttular. Bununla birlikte Umut Bozok ve Jackson Muleka gibi deyim yerindeyse çuvalla gol atmayı başaran iki oyuncunun ikisinin de kaptırılmış olması bir anlamda büyük bir talihsizlik.

Lacivert Beyazlı ekibin gelecek sezona yönelik olarak yapacağı hazırlıklarda bu oyuncuların nasıl bir karar aldığını bilmesi gerekiyor. Her iki oyuncu da aslında bu bağlamda çizgiyi çekmişlerdi ancak geride kalan sezonun gol kralının bir şekilde kadroda kalabileceğini hesap etmek her takımın hakkı. 

Kasımpaşa adına geride kalan sezonun daha da üstüne çıkılıp çıkılamayacağını kestirebilmek pek kolay değil. İstanbul temsilcisinin başında bulunan Teknik Direktör Sami Uğurlu’nun maharetli yapısının bu açıdan önem taşıdığıysa net bir şekilde ortada.