Umut Bozok İmza İçin Trabzon’a Geldi

Bordo – mavili son şampiyon Trabzonspor ‘un yeni forvet transferi Umut Bozok imza atmaya Trabzon ‘a geldi. Bordo – mavili fırtınanın prensipte anlaşmaya vardığı 26 yaşındaki forvet / santrfor Umut Dilan Bozok transferinde son aşamaya gelindi, iş sadece imzaya kaldı.

Karadeniz’de Yeni Forvet

Danimarkalı milli futbolcu Andreas Cornelius ile yollarını ayıran bordo – mavili Karadeniz ekibi eksik kalan hücum hattı için harekete geçmişti. Hücum takviyesi planlayan Karadeniz fırtınasında 38 yıl sonra takımı Süper Lig şampiyonu yapan deneyimli teknik adam Abdullah Avcı ‘nın da istekleri doğrultusunda Umut Bozok ‘u gözüne kestirmişti.

Andreas Cornelius ‘un ülkesi Danimarka ekiplerinden Kopenhag ‘a gidişi sonrası eksik kalan forvet hattı için Umut Dilan Bozok ‘la temasa geçilmişti. Geçtiğimiz Spor Toto Süper Lig şampiyonu olan ve 2022 – 23 sezonunda da Avrupa Ligi, Türkiye Kupası yolu ve Spor Toto Süper Lig olmak üzere bir çok kulvarda yarışan bordo – mavili Karadeniz temsilcisi için kadro derinliği özellikle çok önemli. Bu doğrultuda istikrarını da korumak isteyen Karadeniz fırtınası gol yollarına giden keskinlikte de fire vermek istemiyor. Bordo – mavili karadeniz ekibi son olarak bonservisi Fransa Ligue 1 ekiplerinden FC Lorient ‘te bulunan Umut Dilan Bozok ile prensip anlaşmasına varmıştı.

Lorient ‘ten bonservisi ile birlikte bordo – mavi renklere bağlanması planlanan oyuncu için bonservis bedeli ise 2 Milyon Euro olarak belirtilmişti. Trabzonspor Umut Bozok ‘a ise bonuslarla birlikte yıllık 1.5 Milyon Euro maaş verecek. Ayrıca Umut Bozok ‘un sonraki satışından da Fransa ekibi Lorient ‘e % 10 luk bir pay verilecek. Her konuda anlaşmaya varan taraflarda işler imzaya kaldı. İmza atmak için Tranzon ‘a gelen 25 yaşındaki milli santrfor Umut Dilan Bozok tekrar Spor Toto Süper Lig ‘de forma giyecek. Umut Bozok geçtiğimiz 2021 – 22 sezonunda da kiralık olarak ligimizin köklü takımlarından Kasımpaşa ‘da forma giymiş ve sezonu gol kralı olarak tamamlamıştı.

Hava alanında kendini karşılayan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Umut Bozok ise kulübe de teşekkürlerini sunarken öncelikli hedefin şampiyonluk olduğunu belirtti. Oyuncu gol sayısını da yüksek tutmayı amaçladığını 15 – 20 gol atarak sezonu tamamlamayı umduğunu ifade etti.

Umut Dilan Bozok’un Kariyeri

 Geçtiğimiz sezonu kiralık olarak Kasımpaşa ‘da geçiren Umut Bozok sezonu gol kralı olarak tamamlamıştı. Kasımpaşa ile 41 resmi maça çıkan Umur Bozok 20 gol ve 7 asistlik bir performans sergiledi. Fransa doğumlu Türk oyuncu futbol hayatına yine Fransa ‘da başladı. İlk profe sözleşmesini Metz ile imzalayan forvet oyuncusu ilk sezonunda Metz ll ile çıktığı 33 maçta 13 gol kaydetti. Oyuncu daha sonra Consolat, Nimes, Lorient ve Troyes (kiralık) formalarını da terletti.