Vavacars Fatih Karagümrük’te Volkan Demirel Dönemi

Spor Toto Süper Lig takımlarından Vavacars Fatih Karagümrük, FrancescoFarioli’den boşalan teknik sorumlu görevine Volkan Demirel’in getirildiğini açıkladı. İstanbul temsilcisi, yıllarca Fenerbahçe’nin kalesini koruduktan sonra Ersun Yanal ve Erol Bulut dönemlerinde sarı lacivertli takımın yardımcı antrenörü olan ve daha sonra yayıncı kuruluşta yorumculuk görevi yapan Demirel ile 2,5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Vavacars Fatih Karagümrük, FrancescoFarioli ile yolların ayrılmasından sonra Volkan Demirel’in teknik sorumlu görevine getirildiğine dair açıklamasını Volkan Demirel ve ekibine başarılar dileyere tamamladı.

Türk futbolunun önemli figürlerinden olan ve Fenerbahçe kalesini yıllarca başarıyla koruyan Volkan Demirel, ilk teknik direktörlük tecrübesini Vavacars Fatih Karagümrük ile yaşayacak.

İkinci Maç Fenerbahçe Karşısında

Vavacars Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörü Volkan Demirel, teknik direktörlük kariyerindeki ikinci maçta efsaneleri arasında yer aldığı Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Volkan Demirel, takımla yaptığı ilk toplantıda rakiplerinden birinin Fenerbahçe olacağını ve bu maçı kazanmanın kendisi için çok büyük bir öneme sahip olduğunu Vavacars Fatih Karagümrüklü oyunculara belirtti.

Genç teknik direktörün Fenerbahçe maçına çok sıkı bir şekilde hazırlandığı ve teknik direktörlük kariyerine efsaneleri arasında yer aldığı Fenerbahçe’yi mağlup ederek başlamayı çok istediği öğrenildi.

Francesco Farioli’nin Ayrılığı

2019-20 sezonunda play-off sonucunda Spor Toto Süper Lig’e yükselen Vavacars Fatih Karagümrük, 2020-21 sezonuna teknik direktör Şenol Can ile başlamış, ancak ligin ikinci yarısında alınan kötü sonuçlar ve iyi oyunun gelmemesi nedeniyle Şenol Can ile yollarını ayırmış ve teknik direktörlük görevine 32 yaşındaki İtalyan çalıştırıcı Francesco Farioli’yi getirmişti.

Daha önce Sassuolo’da çalıştıktan sonra Aytemiz Alanyaspor’da Çağdaş Atan’ın yardımcılığını yapan Francesco Farioli de ilk teknik direktörlük deneyimini Vavacars Fatih Karagümrük ile yaşamıştı.

FrancescoFarioli, Vavacars Fatih Karagümrük’teki kariyerine çok iyi başlasa da son dönemde alınan kötü sonuçlar nedeniyle İstanbul temsilcisiyle yollarını ayırdı. Vavacars Fatih Karagmrük yönetimi, takımın oynadığı son maçta İttifak Holding Konyaspor karşısında alınan 4-1’lik mağlubiyetten sonra İtalyan teknik direktör ile yollarını ayırdı.

Vavacars Fatih Karagümrük yönetimi, sezona çok iyi bir başlangıç yaptıktan sonra dalgalı bir performans sergileyen FrancescoFarioli ile görüşmeler yaptı. Takımın performansı yükseldikten sonra önce VitorPereira ile yollarını ayırması beklenen Fenerbahçe, daha sonra da Sergen Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş, 32 yaşındaki İtalyan teknik direktörü gündemine aldı.

Fenerbahçe’nin alınan kötü sonuçların ardından VitorPereira’yı göndermek istediği ve Farioli için Vavacars Fatih Karagümrük’ten izin aldığı da iddia edilmişti.

Vavacars Fatih Karagümrük’ün başkanı Süleyman Hurma, FrancescoFarioli’nin çok iyi bir teknik direktör olduğunu ve önünün çok açık olduğunu belirtmiş, Farioli’nin ayrılmak istemesi durumunda ise İtalyan teknik direktöre her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtmişti.