VİTOR PEREİRA GALATASARAY DERBİSİNE HAZIRLANIYOR

Sarı lacivertli takımın Portekizli teknik adamı Vitor Pereira milli ara dönüşünde süper lig ‘in 13. Haftasında deplasmanda oynayacakları zorlu Galatasaray derbisi hazırlıklarına çok dan başladı.

Portekizli teknik adam VitorPereira’ nın sarı lacivertli takımda ki geleceği tartışılmaya devam ederken Portekizli teknik adam gözünü ligde ki Galatasaray derbisine dikmiş durumda.

Derbiden galibiyet alarak yoluna devam etmek isteyen VitorPereira olası bir mağlubiyet ile de yollar ayrılacak.

SÜPER LİG’DE 7. SIRAYA KADAR GERİLEYEN FENERBAHÇE

Sezona iyi başlayan ancak devamını iyi getiremeyen sarı lacivertli takım ligde ki Trabzonspor mağlubiyeti sonrasında bir türlü toparlanamadılar.

Süper lig de lider olarak gittikleri karşılaşma sonrasında adeta çöküşe geçen sarı lacivertli takım Süper Lig’de oynadığı son 4 maçta bir puan alabildiler ve lig de sıralamada 7. Sıraya kadar gerilemiş durumdalar.

Süper ligde ki kötü sonuçlar sonrasında UEFA Avrupa liginde ise ilk defa grup aşamasında üç puan ile tanışan sarı lacivertli takım da Avrupa’da ise işler o kadar da parlak değil.

Süper lig de takımı toparlamak ve yeniden şampiyonluk yarışına sokmak isteyen Portekizli teknik adam ligde ki Galatasaray derbisinden alacağı bir üç puan ile takımı kolay kolay kimse durduramaz.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM’IN SON ŞANSI GALATASARAY DERBİSİ

Süper ligde 7. Sıraya kadar gerileyen sarı lacivertli takım milli araya moraller kötü olarak girdiler. Son karşılaşmada lig de kendi sahasında Kayserispor ile 2 – 2 berabere kalan takım maç sonrasında taraftarlar’ ın protestosunu görmüştük.

Teknik adam Vitor Pereira’nın sarı lacivertli takımdan gönderilmesi gündeme gelirken teknik adamın süper lig de ki Galatasaray derbisi son şansı ola bilir.

Çıkan haberler doğrultusunda sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç teknik adam Vitor Pereira ile direk olarak konuşarak milli ara dönüşünde ki süper lig de ki Galatasaray derbisinin son şansı olduğunu Portekizli teknik adama ilettiği söyleniyor.

Portekizli teknik adam sarı lacivertli takım ile süper lig de Galatasaray derbilerinde henüz galibiyet alamadı. Vitor Pereira 2015-2016 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırırken Galatasaray’a karşı o sezon çıktığı 3 maçta galibiyet alamadı.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira daha önce teknik adam yönetiminde söz konusu sezonda sarı-lacivertliler, Galatasaray’la ligde oynadığı maçlarda 1-1 ve 0-0 beraberlik aldı.

VitorPereira zorlu Galatasaray derbisi ni kazanarak tem kendisi üzerinde ki baskıyı azaltmak isteyen hoca hem de süper lig de takımına nefes aldırmak isteyecek.

Kolay olamayacak karşılaşma öncesinde süper lig de verilen milli arada erkenden çalışmalara başlayan Portekizli teknik adam alacakları bir galibiyet ile takımın ve camianın üzerinde ki baskıyı bir nebze de olsun azaltarak süper lig de yoluna devam etmek isteyecektir.

Olası bir mağlubiyet sonrasında ise Portekizli teknik adamın sarı lacivertli takım ile kariyerinde ki son karşılaşması da ola bilir.