VİTOR PEREİRA’NIN YAPTIĞI HATALAR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de başarısız bir sezon geçiren Portekizli teknik direktör VitorPereira aldığı kötü sonuçlar sonunda yollar ayrılmıştı.

Portekizli teknik direktör VitorPereira sarı lacivertli takım da ki 2 sezonunda da başarısız olarak yolların ayrılmasına karar verilerek sözleşmesi feshi edilmişti.

Takım içinde özellikle sistem üzerinde ki 3’ lü savunmada ki inadı ile dikkat çeken Portekizli teknik direktör VitorPereira yıldız oyuncular ile de yaşadığı sorunlar beraberinde süre vermediği oyuncular yaptığı hatalardan bazılarıydı.

VİTOR PEREİRA’NIN SAVUNMADA 3’LÜ SİSTEMDEKİ İNADI GEÇMEDİ

Sezon başından beri sarı lacivertli takım da Portekizli teknik direktör Vitor Pereira 3’ lü savunma ile oynaması sezonun basında verimli sonuçlar almış olsa da sonrasında kötü sonuçlar beraberinde bu sistem de inat etmesi anlaşılır gibi değildi.

Başkan Ali Koç ‘un uyarısı ile sistem de değişikliğe gittiği anlar da ise verimli sonuçlar almasına rağmen kendi bildiğini okuyarak sonunun getirdi diye biliriz.

PEREİRA’NIN KADRODA SÜRE VERMEDİĞİ GENÇ OYUNCULAR KAYBOLDU

Sezon başında birçok genç ve potansiyeli yüksek oyuncu ile kadrosuna güçlendiren sarı lacivertli takım da Portekizli teknik direktör VitorPereira özellikle genç oyuncu Burak Kapacak’a hiç şans tanımadı.

Bursaspor ‘dan büyük umutlar ile sarı lacivertli takıma kazandırılan genç oyuncu bu sezon hiçbir karşılaşmada süre alamdan ilk yarıyı tamamladı diye biliriz.

Genç yetenekler Arda Güler ve Muhammed Gümüşkaya verdiği az süre ile de büyük hatalarına bir yenisi daha eklemiş oldu.

GEÇEN SEZONUN EN İYİSİ KULÜBENDEN ÇIKAMADI

Sarı lacivertli takım da geçen sezonun hücumda en çok çalışkan oyuncularından birisi olan Yunan oyuncu D. Pelkas bu sezon kulübenden çıkamadı.

Geçen sezon hücumda süper lig de en etkili yaratıcı oyuncularından birisine sahip olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon Yunan oyucusundan hiç verim alamadılar.

Orta sahada ki tecrübesi ile de dikkat çeken bir diğer isim JoseSosa’dan yararlanmadılar. Bir çok tecrübeli oyuncusu ile bu sezon kadroda doğru düzgün kullanmayan ve yedek kulübesine hapseden Portekizli teknik direktör VitorPereira bordo mavili takımın sol beki F. Novak ‘ı bile kulübeden çıkarmayarak hücum da önde oynayan oyuncularından sol ve sağ bek yapmaya çalışması akıl alır gibi değildi.

PEREİRA BİR TÜRLÜ KADRODA İSTİKRAR SAĞLAYAMADI

Sezona başlanan ilk 11 ile son maçta ki ilk 11’ e bakıldığında kadroda bir istikrar sağlayamayan Portekizli teknik direktör Vitor Pereira savunmada bir hafta 3’ lü sonra 4’ lü denerken hücumda ise net aradığı golcüyü bulamadılar.

Forvette bir hafta Berisha bir hafta Serdar Dursun görev alırken savunmanın sol ve sağ beki her hafta farklı bir isim ile sahada oldular.

PEREİRA’NIN OYUNCULAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ KALMADI

Yıldız isim Mesut Özil ile tartışmaları kadroda süre vermemesi ile beraber oyucularının da kendine olan inancını kaybetmesi sonun da her hafta bunun hem skora he de Portekizli teknik adama yansıması çok bariz belli oluyordu.

Oyuncu değişiklikleri sonrasında oyuncularının verdiği tepkiler aslında her şeyi çok net açıklar nitelikteydi.