Voleybol Şampiyonası’nda Türkiye – Çekya Maçının Tüm Detayları

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası tüm fırtınası ile devam ediyor. Zorlu mücadelelere sahne olan turnuva, tüm heyecanıyla sporseverleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Temsilcimiz A Milli Kadın Voleybol Takımımız ise çetin mücadelelerde boy gösterdi ve son olarak 8’li finallere kadar yükseldi. Bu gurur verici yolculukta ise tüm gözler yeni rakiplerinin hangi takım olacağı sorusunda çevrildi. Tüm bu zorlu yolculukta A Milli Kadın Voleybol Takımımızın 8’li finallerdeki yeni rakibi kim olacak? Rakibiyle aynı sahada buluştuktan sonra galibiyeti alabilecek miyiz? Ve en önemlisi Nefesleri tutacağımız karşılaşma ne zaman gerçekleşecek? Tüm sporseverlerin merak ettiği soruların cevapları ise şu şekilde;

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Yeni Rakibi Çekya!

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 8’li final heyecanını yaşıyor. D grubunda yer alan temsilcilerimiz, son grup maçında Hollanda temsilcileri ile kozlarını paylaşmış ve 3-0 skoruyla galibiyet yaşamıştı. Hatta böylelikle grup maçlarından da lider olarak çıkan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 8’li finallere çıkmaya hak kazanan ekip olarak ülkemizi gururlandırmıştı. Grup maçlarında B grubunda mücadele eden ve son olarak da Bulgaristan temsilcileri ile kozlarını paylaşan Çekya temsilcileri, Bulgaristan karşısında 3-0 skoruyla mağlubiyet yaşamış ve böylelikle bulundukları grubu 4. Olarak sonlandırmışlardı. 8’li finaller için eşleşmeler açıklandı ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın yeni rakibinin Çekya temsilcileri olduğu kaydedildi.

Türkiye – Çekya Mücadelesi Ne Zaman?

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın son duraklarından 8’li finallerinde Türkiye ve Çekya’nın mücadelesi yaşanacak ve mücadele 29 Ağustos pazar günü oynanacak. Bulgaristan’ın Filibe kentinde oynanacak olan karşılaşmanın saati ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamasına karşın TRT Spor ve TRT SporYıldız kanallarından canlı olarak takip edilebileceği açıklandı. Zorlu geçecek olan mücadelede galibiyet kazanan ekip, çeyrek final heyecanını yaşamaya başlayacak. Eğer A Milli Kadın Voleybol Takımımız Çekya temsilcileri karşısında galibiyet alırsa çeyrek finallerde Polonya – Ukrayna maçının galibiyle karşı karşıya gelecek. Ukrayna ekibiyle grup maçlarında kozlarını paylaşan temsilcilerimiz, Ukrayna’yı 3-0’lık skorla set vermeden mağlup etmişti.