Volkan Demirel ile Fatih Karagümrük’ün Yolları Ayrıldı

Süper Lig’de sezonun sona ermesi ile beraber takımlar 2022 – 2023 sezonu için hazırlıklara başladılar. Birçok takım yeni sezona yeni bir teknik adam ile başlamayı düşünüyor. Volkan Demirel; Türk futbolunun son yirmi yılında en çok konuşulan isimlerinden birisi olmayı başardı.

2002 – 2003 sezonunun başında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Birçok şampiyonluk yaşadı. Sarı lacivertli takımın kalesini 17 yıl koruduktan sonra 2018 – 2019 sezonunun sonunda futbolu bıraktı. Demirel; futbola veda etmesinin ardından teknik direktörlük yapmaya başladı.

Ayrılık Kararı Sosyal Medyada Duyuruldu

volkan demirel

Volkan Demirel’in 2022 – 2023 sezonunda da Fatih Karagümrük’ü çalıştırması bekleniyordu. Fakat, İstanbul temsilcisinin başkanı Süleyman Hurma’nın isteği doğrultusunda Volkan Demirel ile yollar ayrıldı. Fatih Karagümrük; hem internet sitesinden hem de Twitter hesabından bir açıklama yaparak Volkan Demirel’e emekleri için teşekkür etti.

Volkan Demirel’in neden takımdan ayrıldığı hakkında farklı görüşler mevcut! Genç teknik direktörün maaş talebi dolayısıyla yolların ayrıldığı iddia ediliyor. Süleyman Hurma ile aralarında birtakım sorunlar olduğu kesin!

Volkan Demirel’in Fatih Karagümrük Performansı Nasıldı?

Fatih Karagümrük; sezona Francesco Farioli ile başladı. İtalyan teknik adam ile alınan kötü sonuçlardan dolayı yollar ayrıldı. İstanbul ekibi; 17 Aralık 2021 tarihinde Volkan Demirel ile sözleşme imzalandığını duyurdu. Herkes, genç teknik adamın ilk ciddi macerasında neler yaşayacağını merak ediyordu.

Volkan Demirel’in gelişi ile beraber bazı futbolcuların daha iyi performans göstermeye başladıkları söylenebilir. O isimlerden birisi Emre Mor! 1997 doğumlu oyuncu; Farioli döneminde kadroya dahi giremiyordu. Fakat, Demirel ile beraber çıkışa geçti. Goller atıp asistler yapmaya başladı. Hatta, Fatih Karagümrük; yükselen performansından dolayı Emre Mor ile yeni sözleşme imzaladı.

Volkan Demirel; Fatih Karagümrük’ün başında Süper Lig’de 21 maça çıktı. Bu maçlardan 10’unu kazandı. Beş beraberlik ve altı mağlubiyet aldı. 35 puan topladı. İstikrarlı bir görüntü çizdi. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda da üç maçta iki galibiyet ve bir mağlubiyet aldı. Sonuç olarak, beş aylık Fatih Karagümrük macerasını 24 maçta 12 galibiyet, beş beraberlik ve yedi mağlubiyet ile tamamladı.

Fatih Karagümrük; 2021 – 2022 sezonunu 38 maçta elde ettiği 57 puan ile sekizinci sırada bitirdi. İstanbul ekibi; bilhassa ikinci yarıda topladığı puanlar ile dikkat çekti. Hatta, bir dönem UEFA Konferans Ligi’ne katılma şansı dahi mevcuttu.

Fatih Karagümrük’ün Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak?

İstanbul temsilcisi; Volkan Demirel’in ayrılığının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başladı. Gündemde hem yerli hem de yabancı isimler bulunuyor. Bir süredir boşta olan Çağdaş Atan ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra, Selçuk İnan’ın ismi de Fatih Karagümrük ile geçiyor. Hatayspor’dan ayrılan Ömer Erdoğan da önümüzdeki sezon Fatih Karagümrük’ü çalıştırabilir.

Fatih Karagümrük; yeni teknik direktörünü önümüzdeki günlerde açıklayacaktır.