Yacine Adli’nin En Yüksek İhtimali Galatasaray

Yeni sezon hazırlıklarına yoğunlaşan Galatasaray, teknik hoca Fatih Terim önderliğinde transfer çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde PSV Eindhoven ile karşı karşıya gelecek Aslan’ın hazırlıklarına hız verdiği bilinirken potansiyeli zayıf olan mevkilere yeni isim arayışında olduğu öğrenildi. Galatasaray bu yolla renklerine bağlayacağı isimlere odaklanırken teknik direktör Fatih Terim’in listesi ve önerileri bu süreçte baz alındı. Terim’in söylemi ile özellikle orta saha hattına takviye önerisi gelirken önerilen isimlerle de temas kurulmaya başlandı.

Tecrübeli çalıştırıcının yönetime sunduğu önerilerde öne çıkan isimlerden biri Bordeaux ekibinin genç 10 numarası Yacine Adli oldu. Adli’nin Bordeaux ekibiyle yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılması, Galatasaray’ı harekete geçirirken bu esnada oyuncunun gelecek sezon hangi takıma gideceği yüzdelik olarak paylaşıldı. Temasta olduğu kulüpler ile yollarını birleştirme ihtimalinin ele alındığı haberlerde ise ilk sırada Sarı Kırmızılı forması yer aldı.

Terim Israrlar İstiyor, En Yüksek İhtimal Galatasaray’ın

Takımından ayrılması kesin gözüyle bakılan Cezayir asıllı Fransız orta saha oyuncusu Yacine Adli için basında gelecek sezon ihtimalleri konuşuldu. Yapılan haberlerde oyuncunun temasta olduğu isimlerle gelecek sezon olma ihtimali 10 üzerinden bir puanlama ile verilirken listenin ilk sırasında Sarı Kırmızılı ekip görüldü. Basının listenin ilk sırasında yer alan Galatasaray için 10 üzerinden 7 puan verdiği ihtimal listesi Sarı Kırmızılı ekibi umutlandırdı. Temasların olumlu ilerlediği süreçte de Terim’in oldukça ısrarlı davranması olumlu olan etkiyi arttırırken transferin gerçekleşmesine kesin gözüyle bakıldığı iddia edildi. İki kulübün görüşmelerinin devam ettiği de ifade edildi.

 Güncel Piyasa Değeri 9 Milyon Euro

2000 doğumlu olan Cezayir asıllı Fransız oyuncu Yacine Adli, kariyerine  Paris Saint-Germain altyapısında başladı. Birçok takım ile kariyerini güçlendiren genç on numara, 2019 yılında Bordeaux’ ekibinin yolunu tuttu. Güncel piyasa değeri 9 milyon Euro olduğu bilinen isim, geçtiğimiz sezon toplam 36 maçta yer aldı ve bu maçlarda da toplam 2 gol sevinci yaşatırken 5 asist başarısına da doğrudan katkı sağlayarak dikkatleri üzerine çekti.