YENİ MALATYASPOR 2021 YILINDA İSTEDİĞİ YERDEN UZAKTA

Süper ligin köklü ekiplerinden olan sarı kırmızılı takım Yeni Malatyaspor bu sezon süper lig de ilk yarısını oldukça kötü bir durumda kapadılar.

Sarı kırmızılı takım süper lig de 2021 yılını son sırada 15 puan ile tamamlayarak sezonun ilk yarısını geride bıraktılar.

Takım da bu sezon ki kötü performansı sonunun ikinci teknik adamı ile yola devam etseler de devre arası sarı kırmızılı ekip için oldukça önem kazanmış durumda.

Ligin ilk yarısında ki kötü performansı sonun da düşme hattında son sıraya kadar gerileyen sarı kırmızılı takım da M. Sumudica ile yola devam ediyorlar.

Geçen sezonu sarı kırmızılı takım süper lig de 45 puan toplayarak ligi 15. Sırada düşme hattının 5 puan üstünde tamamlayarak süper lig de kalmışlardı.

MALATYASPOR SÜPER LİG’DE EN KÖTÜ YILINI GEÇİRİYOR

Sarı kırmızılı ekip Yeni Malatyaspor ‘ da bu sezon işler beklendiği gibi gitmiyor. Süper lig de sezona İrfan Buz ile başlayan takım lig de alınana kötü sonuçlar sonun da 8. Haftada yollar ayrılmıştı.

Süper lig de ilk haftada lider Trabzonspor ‘a 5 – 1 mağlup olarak başlayan Yeni Malatyaspor sonrasında ki iki haftada üst üste aldıkları galibiyetler ile toparlanma sinyalleri verseler de sonrasında ki maçlar da alınan kötü sonuçlar takımın sonunu getirdi.

Yeni Malatyaspor süper lig de üst üste 5 karşılaşmadan da mağlup olarak ayrılan takım 8. Hafta sonunda tecrübeli teknik direktör İrfan Buz ile yollarını ayırma kararı almışlardı.

Tecrübeli teknik direktör İrfan Buzdan boşalan koltuğu ligi iyi tanıyan Rumen çalıştırıcı M. Sumudica ile anlaşılarak göreve getirilmişti.

RUMEN TEKNİK ADAM SUMUDİCA’DA ÇÖZÜM ÜRETEMEDİ

Sezona kötü başlayan sarı kırmızılı takım Yeni Malatyaspor ‘ da 9. Hafta da takımın başına getirilen Rumen teknik direktör M. Sumudica ilk iki haftada deplasmanda önce Adana Demirspor ‘u 2 – 0 sonrasında kendi sahasında Altay ‘ı 2 – 1 mağlup ederek iyi bir başlangıç yaptı.

İki haftada galibiyet alan Rumen teknik direktör M. Sumudica sonrasında lig de geride kalan sezonun ilk yarısında ki 9 karşılaşmadan da galibiyet alamdan 2021 yılını tamamladılar.

9 lig maçında 6 mağlubiyet alarak sahadan ayrılan Yeni Malatyaspor 3 beraberlik ala bildiler.

MALATYASPOR ZİRAAT TÜRKİYE KUPASINA YILIN SON GÜNÜNDE VEDA ETTİLER

Sarı kırmızılı takım Yeni Malatayaspor süper lig de yılın son maçında Fenerbahçe’ ye 2 – 0 mağlup olarak kapatan takım, Ziraat Türkiye Kupasına ‘ da veda ettiler.

30 Aralık’ ta 2021 yılının son maçında kendi sahasında konuk ettikleri TFF 1.Lig ekibi Bandırmaspor’ a 3 – 2 mağlup olan Yeni Malatyaspor Ziraat Türkiye Kupasına ‘ da veda ederek 2021 yılını kapadılar.