Yeni Malatyaspor ve Alanyaspor Hazırlıklarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Süper ligin 16. Haftasında Yeni Malatyaspor ile teknik direktör değişikliği sonrasında önemli bi form yakalayıp süper ligin 3. Sırasına kadar yükselmeyi başaran fakat son dönemde form düşüklüğü yaşayan Alanyaspor ile karşı karşıya geliyor. İki takım Yeni Malatya Stadyumunda 12 Aralık Pazar günü saat 16:00’da oynanacak mücadelede karşı karşıya gelecek.

Yeni Malatyaspor ve Alanyaspor tarihlerinde daha önce 16 maçta karşı karşıya gelmişti. Yeni Malatyaspor’un ev sahipliğinde ise takımlar daha önce 7 maç oynanmıştı. Yeni Malatyaspor’un ev sahipliğinde oynanan 7 maçta ev sahibi ekip 3 maçta galibiyet sevinci yaşarken 3 maçta ise takımlar yenişememiş ve berabere kalmıştı. 1 maçta ise deplasman ekibi Alanyaspor galibiyete uzanmayı başarmıştı.

Yeni Malatyaspor’un ev sahipliğinde oynanan son 3 maçta sırasıyla son maç Yeni Malatyaspor’un galibiyet ile sonuçlanırken bir önceki maçta konuk Alanyaspor kazanmayı başarmıştı. Bir önceki maç ise kazanan çıkmamış ve 1 – 1 skor ile berabere kalmışlardı.

Bugüne kadar 2 takımın arasında oynanan maçlarda Yeni Malatyaspor daha önce 2 kez üst üste galibiyet alamamıştı. Bu maçtan galibiyet alması durumunda Yeni Malatyaspor bir ilki başaracak.

Süper ligde geride kalan 15 haftada Yeni Malatyaspor 4 galibiyet alırken 2 maçtan ise beraberlik ile sonuçlandı ve 9 maçtan ise sahadan mağlup olarak ayrıldı.Alanyaspor ise 15 maçta 7 galibiyet alırken 3 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 5 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı.

Süper ligde bu sezon oynanan 15 maçta ise ev sahibi Yeni Malatyaspor 14 puan ile 18. Sırada yer alırken konuk ekip Alanyaspor ise toplamış olduğu 24 puan ile süper ligin 6. Sırasında yer alıyor.

Yeni Malatyaspor Toparlanma Sürecinde

Yeni malatyaspor süper ligde Rumen teknik direktör Maruis Sumudica’yı göreve getirdiği ilk dönemde 2 maçtan 2 galibiyet almayı başarmıştı. Bu 2 galibiyet sonrasında Yeni Malatyaspor 2 mağlubiyet aldı ve milli araya moralsiz girdi. Milli ara dönüşünde GZT Giresunspor ile karşı karşıya gelen Yeni Malatyaspor bu maçtan da mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Son dönemde sırasıyla Galatasaray ve Konyaspor ile karşı karşıya gelen Rumen teknik direktör MariusSumudica’nın öğrencileri bu iki maçtan da 0 – 0 skor ile berabere kalmış ve savunma anlamında sorunların çözüme kavuştuğu bir toparlanma süreci başlamıştı. Bu sürecin ilk neticesinin ise formsuz Alanyaspor karşısında alınması beklentiler arasında yer alıyor.

Alanyaspor Son 2 Maçta 2 Mağlubiyet Aldı

Teknik direktörlük koltuğuna Bülent Korkmaz’ın getirilmesi ile birlikte oldukça başarılı bir form yakalayan Alanyaspor 8 maçlık yenilmezlik serisi yakalamıştı. Bu seri sonrasında ligin son sırasında ekibine deplasmanda yenilmişti. Daha sonra Beşiktaş maçında 2 – 0 galip gelen Bülent Korkmaz’ın öğrencileri bu maç sonrasında 2 maçta 2 mağlubiyet almıştı.

Bu mağlubiyetlerin sebebi olarak ise form düşüklüğünün yanı sıra hem cezalı hem de sakat oyuncular olduğunu söylemek yanlış olmayabilecekken eksikler geri döndükten sonra durumu tekrar gözden geçirmek daha doğru olacaktır.