Yeni Malatyaspor’un Rakibi Yukatel Kayserispor

Spor Toto Süper Lig’in 17. Haftasınd Yeni Malataspor, son oynadığı maçta deplasmanda Karadeniz ekiplerinden Çaykur Rizespor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Yeni Malatyaspor oldu.

Bu sonuç ile birlikte teknik direktör Marius Sumudica önderliğindeki Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’de bu sezon 11. Mağlubiyetini almış durumda. Bu maçın ardından konuk takım Yeni Malatyaspor’da bir sonraki maçın hazırlıkları hıs kesmeden başladı. Bilindiği üzere Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 18. Haftasında kendi sahasında Yukatel Kayserispor’u konuk edecek.

Bu maç öncesinde Yeni Malatyaspor’da Nuri Aydın ve Karim Hafez gibi futbolcuların sakatlıkları ve cezaları devam ediyor. Bu bağlamda, teknik direktör Marius Sumudica önderliğindeki ev sahibi Yeni Malatyaspor’un rakibi Yukatel Kayserispor karşısında Ertaç Özbir, Sadık Çiftpınar, Wallace, Semih Kaya, Mallan, Karim Hafez, Ryan Aabid, Ndong, Adem Büyük, Chouiar ve Benjamin Tetteh 11’i ile sahaya çıkması bekleniyor. Son olarak Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’de şu anda şimdiye kadar toplamış olduğu 14 puan ile on dokuzuncu sırada yer alıyor.

Yukatel Kayserispor Deplasmanda Yeni Malatyaspor İle Karşılaşacak

Spor Toto Süper Lig’in 17. Haftasında Yukatel Kayserispor, son oynadığı maçta kendi sahasında Gaziantep FK’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleden gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Bu sonuç ile birlikte teknik direktör Hikmet Karaman yönetimindeki Yukatel Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’de bu sezon 5. Beraberliğini almış oldu. Bu maçın ardından se Yukatel Kayserispor, bir sonraki maçın hazırlıkları başladı. Bilindiği üzere konuk takım Yukatel Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’in 18. Haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor’a konuk olacak.

Bu maç öncesinde Yukatel Kayserispor’da Karimi ve Bernard Mensah gibi futbolcuların sakatlıkları devam ediyor. Bu doğrultuda, teknik direktör Hikmet Karaman önderliğindeki konuk takım Yeni Malatyaspor’un rakibi karşısında Lung, Hosseini, Kolovetsios, Onur Bulut, Carole, Campanharo, Emrah başsan, İbrahim Akdağ, Kemen, Mame Thiam ve İlhan Parlak 11’i ile sahaya çıkması bekleniyor.

Son olarak konuk takım Yukatel Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’de şu anda şimdiye kadar toplamış olduğu 20 puan ile on beşinci sırada yer alıyor.

Yeni Malatyaspor ve Yukatel Kayserispor Arasındaki Son Maçlar

Spor Toto Süper Lig’in 18. Haftasında Yeni Malatyaspor ile Yukatel Kayserispor kozlarını paylaşacak. Bu maç öncesinde iki takım arasında oynanan son 10 maça bakıldığı zaman ev sahibi Yeni Malatyaspor’Un rakibi Yukatel Kayserispor karşısında 3 galibiyeti bulunuyor.

Öte yandan konuk takım Yukatel Kayserispor’un is rakibi Yeni Malatyaspor karşısında 3 galibiyeti bulunuyor. Taraflar arasında oynanan son 4 maç ise beraberlik ile sona ermiş durumda.