Yeni Sezonun İkinci Haftası Kayseri’de Başlıyor

Yeni sezona sıfır puan ile başlayan iki ekip kozlarını sezonun ikinci maçında Kayseri’de karşıya kaya gelecekler.

Kayserispor’da Yollar Ayrıldı

Sezonun ilk haftasında süper lig yeni ekiplerinden Altayspor’ a İzmir’de 3-0 mağlup olarak sezona başladılar.

Oyun olarak geçen sezon ile hiçbir fark yaratamayan Kayserispor için bu sezon oldukça zorlu geçecek. Altay mağlubiyeti sonrasında yönetimin aldığı karar doğrultusunda teknik direktör Yalçın Koşu kavak ile yolları ayrıma kararı aldılar. Boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise ilk adı geçen isim tecrübeli hoca Hikmet Karaman ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Kadro olarak oldukça derin bir oyuncu grubuna sahip takımda iyi bir hoca ile bu sene için ligde kalma savaşında olacaklardır fazlasını beklemek imkânsız gibi olur.

Sezonun ikinci maçında nasıl bir taktik anlayış ile çıkacakları takıma katılacak teknik hoca ile belli olacaktır. Adana Demirspor karşısında şansları oldukça düşük görünüyor.

Adana Demirspor Üç Puan İle Tanışır

Sezonun ilk maçında Fenerbahçe ile sahasında oynanan maç ‘da 1-0 yenilmiş olmalarına rağmen maçın ikinci yarısındaki performansları ile dikkat çektiler.

Adana Demirspor rakipleri kim olursa olsun ister deplasman ister kendi evinde oynasınlar kendi oynamak istedikleri oyunu sahaya en iyi şekilde sahaya yansıtmaya çalışacaklardır kendi oyunlarından vazgeçmeyeceklerdir.

Eğer ki Fenerbahçe maçında ki oyunlarını mücadeleci, oyuncuların iştahlı olmaları ve kaliteli oyuncuları ile Kayseri den oldukça rahat bir 3 puan ile ayrılacaklardır.

Kadro olarak Fenerbahçe maçı kadrosu üzerinde çok fazla değişikliğe gitmesini beklemiyorum Samet hocanın Kalede, A. Murić ile başlayacak hoca savunmanın sağında etkili bir oyun sergileyen tek hatası gol de İrfancan‘ı arkasına kaçırması olacak J. Svensson ile beraber Talha Sanuç, J. Rassoul ile sol bek de Kaan Kanak ile savunma hattını oluşturacaktır. Orta saha da Sinan Kurt ve Gökhan İnler den vazgeçmek istemeyecektir. Santrafor da tecrübeli ayak M. Balotelli ile gol arayacak hoca orta üçlü de Younès Belhanda ile sol ve sağ kanatlar da D. Akintola ile L. Castro tercihi olacak dır.