YUNUS AKGÜN KİMDİR, KARİYERİ HANGİ AŞAMADA

7 Temmuz 2000 doğumlu olan 21 yaşındaki genç oyuncu Yunus Akgün futbol kariyerine sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘da başlayan genç yıldı İstanbul’ da dünyaya geldi.

1, 73 boyunda ki aslen Samsunlu olan 21 yaşındaki Yunus Akgün Forvet, forvet arkası ve her iki kanatta da görev yapabiliyor.

GALATASARAY ALT YAPISIDNA BAŞLAYAN GUTBOL KARİYERİ

2015 yılında sarı kırmızılı takım Galatasaray alt yapısında başlayan futbol kariyerine genç oyuncu sırası ile sarı kırmızılı takım da u – 16, u – 17 ve u – 19 formalarını giyen genç isim 2018 yılında at takım kariyerine başlamış oldu.

SÜPER LİG’DE İLK MAÇI ALANYASPOR MAÇI

21 yaşındaki genç oyuncu sarı kırmızılı takımın al yapısından yetişim tecrübeli teknik adam Fatih Terim döneminde kadroya katılan genç isim ilk maçında 2018 – 19 sezonun da süper ligde çıktı. ilk maçını ligin 3. Haftasında oynana iç sahada Alanyaspor karısında oyuna ikinci yarının sonlarına doğru 7’ dakika süre ala bilen geç oyuncu ilk asistini de bu karşılaşmada Emre Akbaba’ ya yapmıştı.

İlk maçında ilk asistini yapan genç oyuncu Yunus Akgün tecrübeli Teknik adam Fatih Terim için oldukça değerli bir oyuncu olmuştu.

Genç oyuncu ilk golünü ise 2019 – 20 sezonun da ligin 33. Haftasında kendi sahasında sarı kırmızılı takım Galatasaray ile Göztepe maçında 90 + 5’ dakikada oyuna giren geç isim 2 dakika ilk golünü Göztepe ağlarına bırakmış oldu.

GALATASARAY KARİYERİNDE NELER YAPTI?

21 yaşındaki genç oyuncu Yunus Akgün sarı kırmızılı takım Galatasaray ile süper lig de ilk 2018 -19 sezonun da lig ve Türkiye kupasında şans bulan genç isim 11 lig maçında 1 asist yapmıştı. Türkiye kupasın da ise ilk sezonun da 6 karşılaşmada 4 gol 2 asist lik performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

20019 – 20 sezonun da ise lig de 5 karşılaşmada 17 dakika süre ala bilen genç isim ilk golünü de bu sezon da Göztepe ağlarına atmıştı. Türkiye kupasında ise 2 karşılaşmada 56’ dakika süre alabilen genç isim aynı zaman da alt yapı da u – 19 maçlarında da 19 karşılaşmada 10 gol kaydetmişti.

YUNUS AKGÜN İKİ SEZONDUR ADANA DEMİRSPOR‘DA KİRALIK

Sarı kırmızılı takım da süre bulması zor olan oyuncu için hem kendisini daha çok geliştire bileceği bir takıma gönderilerek daha fazla süre alması istenen oyuncu ilk sezonun da Adana Demirspor ‘ da 25 lig maçı TFF 1. Lig de 5 gol 1 asist performansı ile tamamlamıştı. Türkiye kupasında ise 4 maçta 2 gol kaydeden genç isim kendisini geliştirmeyi başarmıştı.

Bu sezon ikinci kez kiralık olarak Adana Demirspor‘a gönderilen oyuncu süper lig de 15 karşılaşmada 5 gol 2 asist yaparak hazırım sinyallerini verdi.