Yüzyılın Futbolcusu Ronaldo

Juventus’ta oynayan Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, 21. Yüzyılın en iyi futbolcusu seçildi. Yüzyılın futbolcusu ödülüne layık olan Portekizli futbolcunun başarısı tescillendi.

Juventus’ta oynayan yıldız futbolcu herkes tarafından bilinen ve başarısı takdir edilen bir futbolcu iken şimdide ödüllü bir futbolcu oldu. 21. Yüzyılın en iyi futbolcusu ödülüne layık görülen Cristiana Ronalda 2020 Küresel Futbol Ödülleri’ne damga vuran isim oldu.

Ronaldo’nun Tescilli Başarısı

Aralarında en eski futbolcu ve teknik direktörlerin yer aldığı 23 kişilik jüri ile dünya çapında taraftar oyları ile belirlenen 2020 Küresel Futbol Ödülleri Dubai’de düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Juventus’un Portekizli yıldız futbolcusu Ronaldo,  Lionel Messi, Muhammed Salah ve Ronaldinho’yu geride bırakarak “yüzyılın futbolcusu” ödülüne layık görüldü. Başarısını tescilleyen Portekizli yıldız artık herkesin kabul ettiği bir başarıya sahip oldu.

Ödül töreninde ödülü alırken Christiano Ronaldo, “Bu ödül bana ekstra motivasyon veriyor, beni gururlandırıyor. Kendimi çok formda hissediyorum ve daha uzun yıllar futbol oynamaya hazırım.” Şeklinde konuştu.

Cristiano, “Bana oy veren herkese, aileme, anneme ve kız kardeşlerime teşekkür ederim” dedi. “Bu olağanüstü bir başarı. İlerlemek için bana motivasyon veriyor. Yüzyılın en iyi futbolcusu olarak adlandırılmak büyük bir onurdur, umarım önümüzdeki yıl bu durum biter ve daha çok eğlenebiliriz, çok teşekkür ederim. Umarım daha uzun yıllar futbol oynayacağım. Bu olağanüstü bir başarıdır. Bana ilerlemek için motivasyon veriyor.

3 UEFA Yılın Futbolcusu Ödülü, 5 Şampiyonlar Ligi, 3 Premier Lig, 2 Serie A ve 2 La Liga şampiyonluğu elde etti. Tecrübeli futbolcu aynı zamanda Portekiz ile Avrupa Şampiyonu oldu. 2020 yılında ise yüzyılın futbolcusu ödülü ile ödüllerine bir tane daha ekledi.

Ödül Töreninde Diğer Ödül Alan İsimler

Organizasyonda, İspanya’nın Real Madrid kubünü, “yüzyılın takımı”, Manchester City’nin İspanyol çalıştırıcısı Pep Guardiola “yüzyılın teknik direktörü” ödülüne layık görüldü. “Yılın takımı” ödülü Bayern Münih’e verilirken, Alman ekibinin golcüsü Robert Lewandowski “yılın futbolcusu”, antrenörü Hans-Dieter Flick ise “yılın teknik direktörü” seçildi. Törende, eski İspanyol kaleci Iker Casillas ve Barcelonalı futbolcu Gerard Pique’ye “kariyer ödülü” takdim edildi.