ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNALE KALAN EKİPLER BELLİ OLDU

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını ve pandemi durumu sebebiyle bu sürem uygulanan statü gereği tek karşılaşmalı eleme usulüne bakılırsa oynanan son 16 turu karşılaşmalarında rakiplerine üstünlük kuran ve tamamı Süper Lig’de mücadele eden Demir Grup Sivasspor, Medipol Başakşehir, Fraport TAV Antalyaspor, Aytemiz Alanyaspor ve İttifak Holding Konyaspor ile Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları adlarını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda gerçekleştirilecek kura çekimi, saat 14.30’da başlayacak.

Pandemi yönetmelikleri nedeniyle tek maç üzerinden oynanacak çeyrek finalde karşılaşmaları, kurada daha küçük sayıyı çeken ekibin sahasında yapılacaktı Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek final karşılaşmaları 9, 10 ve 11 Şubat, yarı final maçları ise 16, 17 ya da 18 Mart tarihlerinde oynanacak.

KURA ÇEKİMİ VE ÇEYREK FİNAL MAÇLARI

15 Ocak 2021 tarihi itibariyle yapılan kura çekimi sonrasında çeyrek final ve muhtemel yarı final eşleşmeleri belli oldu. Demir Grup Sivasspor, Fraport TAV Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek ve bu karşılaşmadan galip gelen ekip yarı final mücadelesinde Galatasaray, Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasının galibi ile karşı karşıya gelecek.

İttifak Holding Konyaspor, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile karşı karşıya gelecek ve bu karşılaşmadan galip gelen ekip yarı final mücadelesinde Fenerbahçe, Medipol Başakşehir karşılaşmasının galibi ile karşı karşıya gelecek.

KURA ÇEKİMİ SONRASI ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELER ŞU ŞEKİLDE;

Sivasspor – Antalyaspor

Galatasaray – Alanyaspor

Konyaspor – Beşiktaş

Fenerbahçe – Başakşehir

KURA ÇEKİMİ SONRASI YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ ŞU ŞEKİLDE;

Sivasspor – Antalyaspor / Galatasaray – Alanyaspor

Konyaspor – Beşiktaş / Fenerbahçe – Başakşehir

MAÇ TARİHLERİ

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamayla birlikte, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda gerçekleştirildi. Kura çekimi, saat 14.30’da başladı. Pandemi yönetmelikleri nedeniyle tek maç üzerinden oynanacak çeyrek finalde karşılaşmaları, kurada daha küçük sayıyı çeken ekibin sahasında yapılacaktı.

Demir Grup Sivasspor, Galatasaray, İttifak Holding Konyaspor ve Fenerbahçe karşılaşmaların ev sahibi ekipleri olacak. Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek final karşılaşmaları 9, 10 ve 11 Şubat, yarı final maçları ise 16, 17 ya da 18 Mart tarihlerinde oynanacak. Çeyrek ve yarı final karşılaşmaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.