Beşiktaş’ta İç Transfer

Süper ligde son şampiyon unvanına sahip olan Kara kartal Beşiktaş transferde de hız kesme düşüncesinde değil. Yaz transfer döneminde hem eksik bölgelere transfer takviyesi yapan kara kartal hem de sözleşmesi bitecek olan oyuncularla görüşmelere başlamış ve bazı önemli adımlar atılmıştı.

İşte bu oyuncular arasından belki de en önemli olan Kanadalı kanat ve forvette görev alabilen Cyle Larin oldu.

Beşiktaş’ta Büyük Zam

Süper lig ekiplerinden Beşiktaş’ın kanat oyuncusu Cyle Larin yıllık ücretinde çok büyük bir iyileştirmeye gidilmesi durumunda takımı ile yeni sözleşme imzalanabileceğini ve eğer sözleşme görüşmeleri olumsuz geçer yeni sözleşme teklifini kabul etmezse Cyle Larin bu sezon sözleşmesi biteceği için sezon sonu bonservissiz bir şekilde takımdan ayrılabilecek.

Siyah beyazlı camia Beşiktaş forması ile iyi bir performans sergileyen Kanadalı oyuncunun bonservissiz bir biçimde takımdan ayrılmasına sıcak bakmıyor. Fakat oyuncu cephesinin de senelik ücretinde %50 zam yapılmasını talep ediyor. Kulüp ve oyuncu arasındaki görüşmeler sürüyor.

Teklif Masada

Ülkemizi Şampiyonlar Liginde Temsil eden Beşiktaş transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hem iç transferde hem de takıma takviye edilecek oyuncular için görüşmelerini sürdürüyor. Beşiktaş formasıyla ışığı parlamış olan oyunculardan biri olan Kanadalı oyuncu Cyle Larin sözleşmesinin son senesinde ve yeni sözleşme imzalamak için %50 dolaylarında bir zam talebinde bulunuyor.

Beşiktaş’ın şu an Kanadalı oyuncu ile devam eden sözleşmesinde yıllık kazancı 1,6 milyon Euro olarak taahhüt edilmiş durumda. Beşiktaş cephesi oyuncuya 1,8 milyon Euro ve bonuslardan oluşan yeni bir teklifle masaya oturdu fakat oyuncu cephesinin yıllık ücretinde önemli bir oran olan %50 zam talebi arada önemli bir fark oluşturuyor.

Cyle Larin geçtiğimiz sezonki şampiyonlukta çok önemli bir paya sahipti. Geçen sezon 45 maçta siyah beyazlı formayı giyen oyuncu 23 kez gol sevinci yaşamış 6 da asist yapma başarısını göstermişti.