İstanbulspor – Kayserispor Maçından Kazanan Çıkmadı

Süper Lig’de ikinci hafta başladı. 18 Ağustos 2023 Cuma gününün programında iki maç vardı. Geçtiğimiz hafta Galatasaray ile golsüz berabere kalarak önemli bir başarıya imza atan Kayserispor, İstanbulspor ile karşı karşıya geldi. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynanan maçı Sarper Barış Saka yönetti. Saat 21.00’de başlayan maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

İstanbulspor Sahaya 4-4-2 Dizilişiyle Çıktı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere İstanbulspor’u bu sezon da Fatih Tekke çalıştıracak. Tekke’nin en önemli hedefi İstanbulspor’u Süper Lig’de tutabilmek! Sarı siyahlı takım, bu maçın öneminin farkındaydı. Hedef, saha ve seyirci avantajını da kullanarak galibiyet elde etmek idi. İstanbulspor, sahaya 4-4-2 dizilişi ile çıktı. Kalede Jensen, defansta Duhaney, Mehmet, Coly ve Vefa, orta sahada Ethemi, Loshaj, Rroca ve Ndao, forvette de Jackson ve İbrahim vardı.

Takdir edersiniz ki, İstanbulspor’un Süper Lig’deki diğer takımlara kıyasla çok daha zayıf bir kadrosu bulunuyor. Sarı siyahlı takımın transfer yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Ancak, transfer yapılmadığı takdirde Trabzonspor’u son derece zor bir sezonun beklediğinden bahsedebiliriz. Bilhassa bu sezon ligden dört takımın düşeceği hesap edildiğinde kümede kalmak her zamankinden zor olacak.

Kayserispor İstanbul Deplasmanından Galibiyet ile Dönmek İstiyordu

Süper Lig’de durumu sıkıntılı olan takımlardan birisi de Kayserispor! Sarı kırmızılı takım, geçtiğimiz sezonun başında transfer yasağı almıştı. 2022 – 2023 sezonunda söz konusu yasağa rağmen ligde kalmayı başarmıştı. Yönetim, 2023 – 2024 sezonu öncesinde transfer yasağını kaldırmayı başaramadı. Bu durum, Kayserispor’un geleceğini olumsuz etkiliyor. Teknik direktör Çağdaş Atan, takımını ligde tutmak adına elinden geleni yapacak. Ancak, onlar da tıpkı İstanbulspor gibi zor zamanlar geçirecekler.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kayserispor geçtiğimiz hafta kendi sahasında Galatasaray ile golsüz berabere kalarak Süper Lig’e bir puan ile başlamıştı. Bu durum, camia için ciddi bir moral kaynağıydı. Çağdaş Atan, İstanbulspor deplasmanından puan veya puanlar ile dönmenin hesaplarını yapıyordu. Takımını sahaya 4-2-3-1 dizilişi ile çıkardı. Kalede Bilal, defansta Uzodimma, Kolovetsios, Arif ve Attamah, merkez orta sahada Ackah ve Kemen, ileri üçlüde Cardoso, Karimi ve Thiam, forvette de Gökhan vardı.

Taraflar Puanları Paylaştılar

İstanbulspor – Kayserispor maçının favorisi yoktu. Her iki takım da bu maçtan galibiyet ile ayrılabilecek güce sahipti. Ayrıca, beraberlik de hiç kimse için sürpriz olmazdı. Maçın ilk yarısında gol yoktu. Hatta, her iki takım pozisyon dahi bulamıyordu. İkinci yarıda da durum aynıydı. Ancak, maçın son 15 dakikasında işler değişti. Kayserispor, 77’inci dakikada Thiam’ın attığı golle 1-0 öne geçti. İstanbulspor, bu gole cevap vermekte gecikmedi. 81’inci dakikada sahneye çıkan İbrahim Yılmaz, takımına beraberliği getiren gole imzasını attı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca maç 1-1’lik beraberlik ile sona erdi.