MİLLİ TAKIM TARAFTAR KARŞISINDA TER DÖKECEK

A Milli takımımız Türkiye 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te Letonya ile karşı karşıya gelecek. Bu maç TFF ve UEFA‘nın sağlık kontrolleri ve tedbirleri kapsamında %15 seyircili bir şekilde oynanacak.

MİLLİ TAKIM LETONYA MAÇINA HAZIR

A Milli takımımız Türkiye ilk olarak Hollanda ile sonrasında ise Norveç ile karşı karşıya geldi. Sahada 90 dakika boyunca kozlarını paylaşan bu takımların hepsinde milli takımımız galibiyetle ayrıldı. İlk olarak Hollanda ile karşılaştığımız maçta 4-2 rakip takımın mağlup ettik. Sonrasında ise İspanya’da deplasmanda Norveç ile karşı karşıya geldik ve o maçı da 3-0’lık müthiş bir skor ile kazanarak kendi grubumuzda lider konumuna geçtik. Şu an 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında G Grubunda 6 puanla lider konumundayız.

Letonya maçı için de tüm hazırlıklar özenle tamamlanıyor ve Şenol Güneş öğrencileri bu maçı seyircilerinin karşısında kesin bir galibiyetle kazanmak için sahaya çıkacak. Uzun bir zamandır ilk kez seyircili maç oynanacak olduğu için hem takımdaki futbolcular hem yönetim ekibi hem de tabii ki de seyirciler çok heyecanlı ve mutlu.

Milli takımımız Türkiye anbean gol sevinçleri ve heyecanını seyircileriyle ve taraftarlarıyla beraber yaşayacaklar taraftarlarını bu uzun zamandır hasret kalman seyircili maçta Letonya maçını kazanarak hediye vermek istiyorlar.

SEYİRCİ MAÇINDAKİ ÖNLEMLER

UEFA ve TFF sağlık kurulu protokollerinde belirlenen sağlık tedbirleri bu maç için özenle alınacak. Sadece milli maç için alınan bu seyircili maç kararı lig maçları için uygulanmayacak. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nın normal kapasitesi 76bin 761 kişi alıyor.

Oldukça büyük ve kocaman bir sağ olan İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nın 30 Mart Salı akşamı sadece %15 seyirci kapasitesi dolu olacak. %15 seyirci kapasitesi ise 11 bin 500 kişiye denk geliyor. 11 bin 500 kişi Türkiye ve Letonya maçının heyecanını yaşayacak. Bilet detayları gün içerisinde belirlenecek ve biletler hemen satışa sunulacak.

Letonya maçını seyircilerin karşısında kazanmak isteyen Şenol Güneş’e öğrencileri özenle hazırlanıyor ve maçı kazanmak için sahaya çıkacaklar. Maç 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te TRT Spor üzerinden yayınlanacak.